Anket: AKP seçmeninin yüzde 53'ü faturaları ödeyemediğini belirtti

Fatura maliyetlerinden AKP seçmeninin de rahatsız olduğu ortaya çıktı. Yapılan ankette AKP seçmeninin yüzde 53'ü faturalarını ödeyemediği veya ödemekte zorlandığı ortaya çıktı.

Anket: AKP seçmeninin yüzde 53'ü faturaları ödeyemediğini belirtti
Yayınlanma Tarihi : 29 Mart 2022 01:20

Son dönemde elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen zamlar cep yakıyor. Vatandaşlar artan fatura maliyetlerinden şikayetçi. Ünlü isimlerde geçtiğimiz günlerde faturalara tepki göstermişlerdi. 

Faturalardan sadece muhalefet değil iktidar seçmenlerinin de rahatsız olduğu ortaya çıktı.

Sol'da yer alan habere göre; MetroPOLL Araştırma "Elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyebiliyor musunuz?" anketinin sonucunu paylaştı. Anket sonucuna göre ankete katılanların yüzde 18,6'sı faturalarını ödeyemediğini belirtirken, katılımcıların yüzde 57'si ise faturalarını ödeyebildiğini ancak çok zorlandığını belirtti.

Anket sonucunda yer alan "Bu Pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusuna göre dağılımda ise AKP seçmeninin yüzde 53'ünün, MHP seçmeninin ise yüzde 70'inin faturalarını ödeyemediği ya da öderken çok zorlandığı görüldü.

Metropoll Araştırma'nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar anket sonuçlarını, "Halkımız için elektrik ve doğalgaz faturalarını ödemenin çok büyük bir sıkıntı kaynağı olduğu anlaşılıyor. Faturalarını ödeyemeyenler giderek artıyor" yorumuyla paylaştı.