Asgari ücrete yeni zam gelecek mi? İktidar kanadından yeni açıklama

Asgari ücrete yeni zam gelip gelmeyeceği merak konusu olurken iktidar kanadından yeni maaş zammıyla ilgili kritik bir açıklama gelecek.

Asgari ücrete yeni zam gelecek mi? İktidar kanadından yeni açıklama
Yayınlanma Tarihi : 23 Nisan 2022 19:25

Uzun bir süredir Asgari ücrete yeni zam gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Ancak iktidar kanadından gelen açıklamalar kafa karışıklığına yol açıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Temmuz ayında asgari ücrete yeni bir zam yapılmayacağı duyurulmuştu.

Bugün ise AKP'li bir vekil tarafından yapılan açıklama kafa karışıklığına yol açtı. Katıldığı bir iftar programında konuşan AKP'li vekilin sözleri acaba asgari ücrete yeni bir zam mı geliyor beklentisini oluşturdu.

İhlas Haber Ajansı tarafından da servis edilen haberde; AKP'li vekilin asgari ücretle ilgili tartışma yaratan açıklamalarına yer verildi.

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, "Bilindiği gibi asgari ücretle ücretli kesime yapılan iyileştirmeler son derece hızlı bir şekilde hayata geçirildi. İnşallah bundan sonraki dönemde de bu fiyat artışları ve dünyanın maruz kaldığı bu enflasyon oranları göz önünde bulundurularak en kısa zamanda tekrar iyileştirmeler yapılacaktır" dedi.