Asgari ücretliye iyi haber! 2.bir zam haberi duyuruldu

Asgari ücrete yılda 2 kez zam yapılabileceği duyuruldu ve açıklamayı bizzat Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticisi olan isim yaptı.

Asgari ücretliye iyi haber! 2.bir zam haberi duyuruldu
Yayınlanma Tarihi : 17 Mart 2022 15:51

Çok sayıda asgari ücretli artan maliyetler nedeniyle sıkıntı içerisinde. Faturalar, Kira fiyatları ve gıda fiyatları her geçen gün artıyor. Bu durum asgari ücretle geçinmek zorunda olanların belini büküyor.

YILDA İKİ KEZ ZAM BEKLENTİSİ

3975599.jpg

AKP'li bir politikacının yaptığı açıklama büyük heyecan yarattı. Gerçekleşirse asgari ücrete yılda iki kez zam yapılacak.

Mynet'in geçtiği habere göre;  AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dün akşam katıldığı basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

2300532.jpg

 

Asgari ücrete Ocak ayını beklemeden ikinci bir zam yapılabileceğini belirten Cahit Özkan, 'Maliyet artışları nedeniyle gerekirse Cumhurbaşkanımız yeni bir fiyat belirlemesi yapabilir.' açıklamasında bulundu.

3594261.jpg

Şimdilerde Türkiye'de asgari ücretlilere 4250 TL ödeme yapılıyor. Üstelik bu rakam yüzde 50 oranında bir zamla sağlanmıştı. Yeni zam olacaksa bunun yüzde kaç oranında olacağı ise henüz bilinmiyor.