Benzin ve Motorine Dev Zamlar Yolda

Anlaşılan o ki 2022 yılı da zamlı geçecek. Benzine motorine dev zamlar geliyor..

Benzin ve Motorine Dev Zamlar Yolda
Yayınlanma Tarihi : 05 Ocak 2022 16:02

2021 yılında araç sahipleri gelen zamlarla bezmişti. Akaryakıt fiyatlarına peş peşe zamlar gelmişti. Araç sahipleri bu zamlardan şikayet ediyorlardı.

Ancak gelen haberler kötü. 2022 yılında da akaryakıt ve benzin fiyatlarına peş peşe zamların geleceği belirtiliyor. Söz konusu zamlar üstelik pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Son dönemdeki euro ve dolar kurundaki yükseliş tepeden tırnağa her şeyin zamlanmasına yol açmıştı. Zamlanan ürünlerin başında benzin ve akaryakıt fiyatları ise başı çekiyor.

2022 YILINDA DA DURUM AYNI

2021 yılında da benzin ve akaryakıt fiyatları dur durak bilmeden zamlanmıştı. Onedio'nun aktardığına göre 2022 yılında da Akaryakıt sektöründe süren dengesizlik devam ediyor.

Bir gün zam gelen fiyatlara takip eden günlerde indirim geliyor. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu toplantısı sonrası akaryakıt fiyatlarına zam yapılacağını açıkladı. 

Dün yapılan OPEC+ toplantısında “19. Bakanlar Toplantısı’nda onaylanan üretim değişikliği planı ve aylık üretim artışı mekanizması ile Şubat 2022’de toplam üretimi günlük 0.4 milyon varil artırma kararı teyit edildi” ifadesine yer verildi.

YENİ ZAMLAR YOLDA GÖRÜNÜYOR

4267658-2.jpg

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu toplantısında zam kararı alınması sonrası akaryakıt fiyatlarına büyük zamlar gelebileceği iddia edildi. 

Geçtiğimiz günlerde Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) resmi hesabından yapılan açıklamada  benzine 69 kuruş, motorine 1.14 TL, LPG'ye ise 70 kuruşluk bir zam gelmişti.