Benzin Yüzde 100 Zamlanırken Kimsenin Maaşı Yüzde Yüz Artmadı Diyen Cem Küçük, AKP'yi Eleştirdi!

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük'ten akaryakıt fiyatları konusunda üstü kapalı sert eleştiriler geldi. Yazmış olduğu köşe yazısında Benzin ve motorinin 1 yılda yüzde yüz artığını belirten Küçük "Kimsenin maaşı yüzde yüz artmadı" diyerek sitem etti.

Benzin Yüzde 100 Zamlanırken Kimsenin Maaşı Yüzde Yüz Artmadı Diyen Cem Küçük, AKP'yi Eleştirdi!
Yayınlanma Tarihi : 21 Ocak 2022 20:20

Cem Küçük, iktidarı kızdıracak yazılar yazmaya devam ediyor. Son yazısında peş peşe gelen benzin zamlarına değindi. Daha öncede Emekli maaşlarına gelen zammı eleştirmiş ve yeterli olmadığını savunmuştu.

Zaman zaman TGRT haber ekranlarında da iktidarı eleştiren Cem Küçük, AKP'ye yakınlığıyla biliniyor. Dost acı söyler misali AKP'yi uyarmaya devam eden Cem Küçük bu kez son yazısında benzin fiyatlarına değindi.

Cem Küçük'ün Türkiye gazetesindeki yazısında ilgili bölüm şu şekilde oldu..

kkbuyuk.jpg

"2021 başında benzinin litre fiyatı 7,30’du. Şu an 13,59. Motorinin 2021 başı fiyatı 6,73’tü. Şu an 14,30. Bir yılda yüzde yüz artış. Kimsenin maaşı yüzde yüz artmadı. Döviz düştükçe motorin ve benzin fiyatları aşağı çekilmeli. Bu zamlar halkın geçim bütçesini ciddi etkiliyor. Hükûmet elinden geleni yapıyor. Döviz istikrarını korudukça enerjide düşüş halka yansıtılırsa daha olumlu olur..."