Bitmiyor! Akaryakıt fiyatlarına kallavi bir zam daha geldi! Yine Rekor kıracak

2022 yılında araç sahiplerini üzecek haberler gelmeye devam ediyor. Akaryakıt fiyatları yeni bir zam ile karşı karşıya kaldı. Benzin fiyatı gelecek son zamla beraber 14 TL'yi geçebilir.

Bitmiyor! Akaryakıt fiyatlarına kallavi bir zam daha geldi! Yine Rekor kıracak
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2022 15:44

2021 yılı oldukça zorlu geçmiş ve çok sayıda araç sahibi artan maliyetler nedeniyle aracını pek kullanmak istemez olmuştu. 2022 yılında ise akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar dur durak bilmeden devam ediyor. Bir çok büyük şehirde trafik sorunun azaldığına yönelik bilgiler geliyor. Nedeni ise akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş.

Gelen bir son dakika haberine göre; Akaryakıt fiyatlarına yine eşi benzeri görülmemiş bir zam geldi.

Milli Gazete'nin aktardığı habere göre; Akaryakıt fiyatlarına yine bir zam geldiği bildirildi.  

EPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre, motorinin litre fiyatına bugünden itibaren 52 kuruş zam yapıldı. Motorin fiyatı gelen zamla beraber 14 TL’yi geçmiş oldu.

Sürücüler akaryakıt fiyatlarına gelen zamlara tepki gösterirken bir zam beklentisi daha oluştu. Akaryakıt sektörü kaynakları, benzinin litre fiyatına 40-45 kuruş arasında zam gelebileciğini söyledi. Brent petrol fiyatı ise 88 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Benzin fiyatı son olarak 8 Ocak tarihinde 63 kuruş daha zamlanmıştı.

İstanbul’da hali hazırda benzin fiyatı 13,58 Ankara’da 13,68 TL İzmir’de 13,68 TL Bursa’da 13,62 TL’den satılıyor.

Akaryakıt fiyatları illere göre değişkenlik gösteriyor. Benzin fiyatları istasyonların kampanyalarına göre kuruş farklılık gösterebiliyor.