Çamaşır makinesine yıkama yaparken 1 yemek kaşığı ekleyin elektrik faturanız en az 50 TL düşüyor

2021 ve 2022 içerisinde elektrik faturalarına çok sayıda kez zam geldi gelen bu zamlar herkesi tasarrufa yöneltiyor. Çamaşır makinenize deterjan eklerken bu yöntemi uygular ve 1 yemek kaşığı kadar eklerseniz faturanız en az 50 TL kadar düşecektir.

Çamaşır makinesine yıkama yaparken 1 yemek kaşığı ekleyin elektrik faturanız en az 50 TL düşüyor
Yayınlanma Tarihi : 10 Mayıs 2022 23:24

Elektrik faturalarını düşürmenin yöntemleri uzun bir süredir çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. Son dönemde elektrik faturalarına peş peşe gelen zamlar faturaların kabarmasına yol açtı. Bu yüzden herkes tasarruf canavarı olmuş durumda.

Uzun bir süredir ise bir yöntem popüler hale geldi. Haberciniz.biz adlı bir haber sitesi tarafından paylaşılan yöntem bir anda ilgi odağı oldu. Paylaşılan o yöntemde elektrik faturasında tasarruf sağlanmasını sağlayan bir formül paylaşıldı.

O formülde beyaz mucize olarak tabir edilen karbonatın mucizelerinden bahsedildi. 

İşte haberciniz.biz sitesi tarafından elektrik faturasında en az 50 TL tasarruf yapılmasını sağlayan o yöntemin detayları. 

Bizim paylaşacağımız bu yöntemde her yıkamada çamaşır makinesinin içine 1 kaşık karbonat eklemek çamaşırların daha düşük ısıda daha hızlı ve güzel temizlenmesini sağlıyor.

Yani normalde 60 derece kullanacağınız bir çamaşırı makineye 1 tatlı kaşığı dolusu karbonat atarak 40 derecede ve belki de daha kısa bir programda ve biraz daha az deterjanla temizleyebilirsiniz

SON DERECE DOĞAL VE ZARARSIZ

Bu sayede otomatikman faturanız daha düşük gelir. Bu yöntem hem ekolojiktir hem de çabasız şekilde tasarruf etmenizi sağlar. Elektrik faturanızı 50 ila 100 lira arasında düşüren bu yöntemin etkili olabilmesi için başka tavsiyelerimiz de var

FATURADA BAŞKA NASIL TASARRUF SAĞLANIR?

Öte yandan enerji uzmanları elektrik faturasında tasarruf sağlamanın bir diğer yollarını da aktardılar. O öneriler arasında en dikkat çekeni çamaşır ve bulaşık makineleriyle ilgili olan. Uzmanlar gereğinden fazla çamaşır yada bulaşık birikmedikçe bu aletlerin çalıştırılması gerektiğini belirtiyor. Boşken çalıştırdığınız makineler hem su hem elektrik açısından faturanızın kabarmasına yol açıyor.

Uzmanların bir diğer uyarısı da evde kullanılan lambalarla ilgili. Lambaların mutlaka tasarruf ampülleri olması gerekiyor. Evde kullanılan tek bir lamba bile faturanın kabarmasına yol açabilir.

Ayrıca Çamaşır ve Bulaşık makinenizde mutlaka kireç sökücü kullanın. Kireçleme sorunu da bu aletlerin gereğinden fazla enerji çekmesine yol açabiliyor!

TAKILI FİŞLERİ ÇIKARIN

Gece uyurken takılı fişleri çıkarın. Örneğin televizyon, bilgisayar hatta şarj kablonuz bile buna dahil. Çalışmıyor olsalar bile faturanın kabarmasına yol açabiliyor. Bu yüzden kullanmadığınız hiç bir elektrikli aletin fişi takılı kalmasın. Buzdolabının elbette takılı kalmalı. Yoksa içindeki ürünlerin bozulmasına yol açabilirsiniz. 

Ayrıca merdivenlerde kullanacağınız lambaların da mutlaka fotoselli lamba olmasına dikkat edin. Merdivenlerde ve girişlerde kullanılan fotoselli lambalar diğer lambalara göre çok daha fazla tasarruf sağlamaktadır.

Faturanızda tasarruf sağlamak için bu yöntemleri unutmayın ve mutlaka uygulayın. Ayrıca arkadaşlarınızla da paylaşarak onların da yararlanmalarını sağlayabilirsiniz. 

Kaynak: Haberciniz.biz - UlusalPost.com

İlgili Haberler