Cem Küçük ne kadar zam aldığını canlı yayında duyurdu: memnunum

Türkiye gazetesi yazarı ve TGRT Ana haber sunucusu Cem Küçük katıldığı bir televizyon programında ne kadar zam aldığını açıkladı.

Cem Küçük ne kadar zam aldığını canlı yayında duyurdu: memnunum
Yayınlanma Tarihi : 12 Ocak 2022 17:12

Asgari ücret zammını önceden bilen ve emekli maaşlarına yapılacak zam için iktidara her fırsatta seslenen Cem Küçük kendisinin aldığı zammı açıkladı.

Cem Küçük vatandaşın alım gücünün düştüğünden söz ediyor ve özellikle emeklilere yüksek bir zam yapılması için gerek köşe yazılarında gerekse ana haber bülteninde mücadele ediyordu. Emeklilere yapılan zamma ilk eleştiri de ondan gelmişti. Cem Küçük memur maaşlarına yapılan zamları olumlu karşılarken emeklilere daha fazla zam yapılabilirdi diyerek eleştirilerde bulunmuştu.

 Dün gece Habertürk TV'de Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net'te ekonomideki gelişmeler de ele alındı.

Programda mal ve hizmetlere yapılan zamlarla çalışan kesimin maaşlarına yapılan zamlar karşılaştırılırken gazeteci Cem Küçük, dikkat çeken bir çıkışta bulundu. TGRT Haber'de program yapan Cem Küçük, çalıştığı kurumun kendisine yüzde 30-35 civarında zam yaptığını ve bu durumdan memnun olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine sunucu Kübra Par da gülümseyerek "İnşallah" sözüyle karşılık verdi.