Cumhurbaşkanı Erdoğan 0,99 faizli yeni kredi paketini duyurdu

Kredi çekerek konut satın almak isteyenlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kredi paketini duyurdu. Kredi 0,99 faiz oranından tahsis edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan 0,99 faizli yeni kredi paketini duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 09 Mayıs 2022 22:50

Kredi çekmek isteyenlere müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Bakanlar kurulu toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sağlanacak olan kolaylıklar hakkında bilgi verdi.

Uzun bir süredir merakla beklenen yeni kredi müjdesini de duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sağlanacak olan krediyle ilgili açıklamalarda da bulundu.

Bakanlar kurulu toplantısı sonrasında gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında yeni kredi paketinin detaylarını da aktardı.

Erdoğan'ın açıklamasının ilgili bölümü şöyle oldu

"Vatandaşlarımızı konut sektöründeki bu dalgalanmaktan korumak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirme kararı aldık" ifadelerini kullanan Erdoğan, birinci pakette, ilk defa tek konut sahibi olacak vatandaşlara 2 milyon değere sahip birinci el satın almamalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının tamamına ulaşmak için aşağıdaki haberimizi ziyaret edebilirsiniz