Devlet bankasından müjde! Sıfır faizli kredi başvuruları başladı! 300 bin TL veriliyor

Bankalar vatandaşlara ve işletmelere kredi fırsatları sunmaya devam ediyor. İhtiyaçları halinde çok sayıda vatandaş ve işletme faizsiz kredi çekmek istiyor. Zaman zaman bankaların kampanyaları oluyor. Halkbank tam 300 BİN TL faizsiz kredi verecek

Devlet bankasından müjde! Sıfır faizli kredi başvuruları başladı! 300 bin TL veriliyor
Yayınlanma Tarihi : 26 Kasım 2022 21:30

Yeni yıl yaklaşırken çok sayıda banka kredi kampanyaları başlattı. Bankaların sağladığı krediler merak edilirken vatandaşlar en avantajlı kredi hangi bankadaysa o bankadan kredi çekmek istemekte.

Bankalar ihtiyaç durumunda vatandaşlara kredi fırsatı sunuyor ve destek sağlıyor. 300 bin TL'lik sıfır faizli krediden yararlanmak için Halkbank'ın istediği bazı şartlar bulunuyor. Sıfır faizli krediden yararlanmak isteyen vatandaşlar kampanyanın detaylarını merak ediyordu.

GİRİŞİMCİLERE 300 BİN TL KREDİ DESTEĞİ!

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini bitiren genç girişimcilere 3000 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi imkanı sağlayarak destek oluyor.

 Ayrıca krediye başvuru yapacak adayların, redi başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını tamamlamamış olması şartı bulunuyor. Bu daha önce ilgili kurum tarafından da zaten duyurulmuştu. 

 

Genç girişimciler KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halkbank'a sunabilir ve yüzde 100 indirimli 300.000 TL'ye varan kredi imkanından da yararlanabilirler. Banka bu kapsamda genç girişimcilere destek sağlayacak. 

Bu kredi, KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlara sunulmayacak. Bu konuya bu yüzden dikkat etmek gerekiyor.

BORCU OLANLAR DİKKAT ETSİN!

Ayrıca, önceki yıllardan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredi borcu bulunanlar da sıfır faizli kredi imkanından faydalanamayacaklar.

Halk Bank tarafından yapılan resmi bir açıklamada da sağlanacak krediye ilişkin detaylara yer verildi.

"Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 yılında uygulamaya konulan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar ile deprem, heyelan, sel afetlerine ve/veya terör olaylarına maruz kalmaları nedeniyle KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerinden yararlanan esnaf ve sanatkarlar Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli bu kredilerden faydalanamayacaktır. "

Kredi talepleri banka tarafından değerlendirilecek. Kredi verilecek bireylerden ek belgeler talep edilecek.

ULUSALPOST.COM