Devlet ihtiyaç sahiplerine yardım veriyor, bakandan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, nisan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan ödemelerle ilgili açıklamalarda bulundu. 119,5 milyon Türk lirası vatandaşlara destek amaçlı dağıtıldı. Kimi 1000 TL kimi 500 TL ödeme aldı

Devlet ihtiyaç sahiplerine yardım veriyor, bakandan açıklama
Yayınlanma Tarihi : 28 Nisan 2022 18:32

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık devlet tarafından sağlanan yardımlarla ilgili bir açıklama yaptı. Anadolu Ajansı muhabirlerinden Yeşim Sert Karaaslan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamayı haberleştirdi.

Yanık, nisan ayına ilişkin nakdi sosyal yardım programlarına yönelik yazılı açıklama yaptı.

Yardımların,"Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım", "Muhtaç Asker Ailelerine Yardım", "Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım", "Öksüz Yetim Yardımı ve Kronik Hastalık Yardımı" kapsamında verildiğini belirten Yanık, "Böylece 4 başlıkta ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 119,5 milyon lira sosyal yardım ödemesi yaptık." ifadelerini kullandı.

Düzenli olarak yapılan ödemelerin detaylarını paylaşan Yanık, "Eşi vefat eden ve ihtiyaç sahibi kadınlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi kadınlarımıza bu kapsamda toplam 76,3 milyon lira destek sağladık." bilgisini verdi.

Yanık, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleri ile çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programı ile destek verdiklerini hatırlatarak, bu kapsamda ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yaklaşık 21,7 milyon lira yatırdıklarını kaydetti.

Anne, babası veya her ikisi de vefat eden 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için de destekte bulunduklarını aktaran Yanık, bu kapsamda 21,5 milyon lirayı hesaplara yatırdıklarını bildirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

EKONOMİ VE FİNANS HABERLERİ