Dolar tahminleriyle başına iş açan Selçuk Geçer yine bombayı patlattı

Yaptığı dolar tahminleri Selçuk Geçer'in başına iş açmıştı. Hakkında BDDK suç duyurusunda bulunmuştu. Selçuk Geçer twitter üzerinden kızdıracak mesajlar yazmaya devam ediyor.

Dolar tahminleriyle başına iş açan Selçuk Geçer yine bombayı patlattı
Yayınlanma Tarihi : 02 Ocak 2022 00:15

Son dönemin tartışma yaratan isimlerinden biri olan Selçuk Geçer twitter üzerinden bomba etkisi yaratacak mesajlar paylaştı. Selçuk Geçer özellikle Halk TV ve muhalif medyanın destek verdiği isimler arasında yer alıyor. İktidara yakın medya ise Selçuk Geçer'in söylemlerinden rahatsız. Hatta Geçer için Yargı da göreve çağırılmış ve bu kapsamda haberler yapılmıştı. Basında yer alan haberlerin üzerinden beklenen suç duyurusu da çok geçmeden gelmişti. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Özellikle Selçuk Geçer dolar tahminleriyle AKP cephesinde büyük tepki çekiyordu. Selçuk Geçer şimdi de  peş peşe gelen son zamları diline doladı. Sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlar yapan Selçuk Geçer kullandığı ifadelerle AKP'lilerden yoğun tepki alacak görünüyor.

2022 yılının girmesiyle birlikte peş peşe gelen zamlar muhalefet tarafından yoğun eleştiri aldı. Zamları eleştirenler arasına ekonomist Selçuk Geçer'de dahil oldu.

Yeniçağ'ın aktardığı habere göre:  Zamları yazan Geçer, “Zamlara bakmayın siz... Dolar pis düştü ama…” dedi.

010120221154398045574.jpg

Dolar kuru yorumlarından dolayı geçtiğimiz hafta, hakkında BDDK tarafından suç duyurusunda bulunulan ekonomist Selçuk Geçer zamlara dikkat çekti. Sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaşımda bulunan Selçuk Geçer, “Resmi Gazete’deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda Zammmmm.” ifadelerini kullandı.

Selçuk Geçer, paylaşımlarının devamında şunları yazdı:

“Doğalgaza yüzde 25 zammmmm.
1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 1,29 benzinde 0,61 LPG’de 0,78 TL/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde zammmmm.


2022 yılı itibariyle geçiş ücreti tek yön değil çift yönlü olacak ve araç sahipleri toplam 16,50 lira ödeyecek. Oy oy Oyyyyyyy.


Avrasya Tüneli'nden  otomobil geçiş ücreti 05:00 24:00 saatleri arasında tek yönde 53 TL, 00:00 – 05:00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 TL olarak belirlendi... ZAmmmmm
Zamlara bakmayın siz... Dolar pis düştü ama…”

Kaynak: Yeniçağ