Dolar ve Altın uzmanı İslam Memiş'ten Ocak uyarısı! Sakın aldanmayın

Altın ve dolar konusunda uzman isimlerden biri olan İslam Memiş yatırımcıları uyardı.

Dolar ve Altın uzmanı İslam Memiş'ten Ocak uyarısı! Sakın aldanmayın
Yayınlanma Tarihi : 27 Aralık 2021 11:15

Son 1 aydır İslam Memiş herkesin çok merak ettiği isimlerden biri. Çok sayıda ekonomist dolar ve euro 20 liraya yaklaşırken daha da çıkacak açıklamalarında bulunmuştu. Aralarında tersini söyleyen isimlerden biri ise İslam Memiş olmuştu.

 

Yüksekten dolar ve Altın alanların büyük zarar edeceklerini belirtmişti. Dediği 1 gün geçmeden gerçekleşince bir anda İslam Memiş aranan adam oldu.

 

İslam Memiş bu kez yatırımcıları ocak ayı için uyardı. Altın konusunda yatırımcıya tavsiyelerde bulunan İslam Memiş dikkat çeken bir bilgiyi de aktarmayı ihmal etmedi

* * * * * * *

BTCHaber'deki köşe yazısında da şunları kaydetti:

"Her ne kadar dolar/TL kuru değer kaybediyor olsa da Ocak ayından itibaren Amerika Merkez Bankası’nı (Fed) takip etmekte fayda var. Fed, Ocak ayı itibariyle sahneye çıkar ve faiz artırımı söylemiyle şahinleşir.

*****************

* Sadece söylem ile piyasaları yönlendirmeyi başarır. Bu da uluslararası piyasalarda doların değer artışını destekleyebilir.

'YÜKSEK MALİYET YAPANLAR ÇOK DA ÜZÜLMEMELİ'

Dolar endeksi, yükselme sürecine girdiğinde dolar/TL kurunda yükseliş trendi kaçınılmaz olabilir. Ondan sebep yüksek maliyet yapanlar, çok da üzülmemeli diye düşünüyorum.

* * * *

*Altının ve gümüşün gram fiyatı da yine dolar/TL kurundan destek alarak yıl içinde yeni rekorlarını test edeceğini tahmin ediyorum.

* Özellikle şunu anımsatmak isterim; Her ne kadar Fed sahnede olsa da, yüksek enflasyon değerli metaller için pozitif bir seyre neden olur. Yani, Fed şahin diye ons’lar düşmeyebilir."