Elektrik faturanız yüksek geliyorsa düşüren yöntem! 160 liradan fazla geliyorsa bu yöntemi deneyin

Elektrik faturaları can yakıyor. Faturanız eğer 160 TL üzerinde geliyorsa faturanızı düşürecek bir yöntem var!

Elektrik faturanız yüksek geliyorsa düşüren yöntem! 160 liradan fazla geliyorsa bu yöntemi deneyin
Yayınlanma Tarihi : 26 Kasım 2022 03:00

Elektrik faturalarına peş peşe gelen zamlar vatandaşları çileden çıkarmakta. Bu zamlarla baş edemeyen yurttaşlar tasarruf yöntemlerini araştırıyorlar. Faturanız eğer sizin de yüksek geliyorsa üzülmeyin tasarruf sağlayabileceğiniz bazı yöntemler var.

Gercekgundem.com sitesinde faturası yüksek gelen vatandaşları rahatlatacak bazı yöntemler paylaşıldı. Eğer sizlerin de faturası 160 TL üzerinde geliyorsa faturayı düşürmek hiçte zor değil. Sadece uygulamanız gereken bazı yöntemler var. İşte faturalarınızı düşürmenizi sağlayacak yöntemler.

Ülkemizde elektrik faturalandırması için iki tarife bulunuyor. Bunlardan biri tek zamanlı diğeri ise çok zamanlı olarak geçiyor. Elektrik faturalarında yapılan düzenleme ile bundan sonra kullanımda 3 farklı zaman diliminin geçerli olduğu belirtildi.

İlk zaman dilimi 06:00 ile 17:00 saatleri arasındaki gündüz dönemi oluyor. Gündüz dönemindeki fiyat tarifesi ortalama bir değer oluyor.

İkinci zaman dilimi olan 17:00 ile 22:00 saatleri arası ise puant dönemi olarak geçiyor. Bu zaman dilimi, elektriğin en pahalı olduğu zaman dilimidir.

Üçüncü zaman dilimi ise, elektriğin en ucuz olduğu 22:00 ile 06:00 saatleri arası oluyor.

BU ÜÇÜNÜ YAPIN


Bunun dışında tercih edebileceğiniz yöntemler şu şekilde:

Beyaz eşyalarınızı özellikle gece saatlerinde çalıştırmaya özen gösterin.

Buzdolabınızın ayarına dikkat edin. Dondurucuyu eksi 18 derecede tutmaya çalışın.

Kullanmadığınız ürünlerin fişlerini kesinlikle prizden çekin.

Bu yöntemler sayesinde elektrik faturalarınızı düşürmek çok kolay olacaktır. Tek yapmanız gereken bu tasarruf yöntemlerini denemek.