Emekli maaşlarına zam yapılıyor! Bakan duyurdu

Emekli maaşlarına Temmuz ayında da zam yapılacağı açıklandı. Çalışma ve Sosyal ve Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, A Haber'de emekli maaşlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Emekli maaşlarına zam yapılıyor! Bakan duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 26 Nisan 2022 19:33

Çalışma ve Sosyal ve Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, A Haber'de emekli maaşlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilgin, ''Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Detayları 1 Mayıs'ta açıklayacağım. Emekli bayram ikramiyesi 27-28-29 Nisan günlerinde hesaplarda olacak'' dedi.

EMEKLİLER YOKSULLUK SINIRINDA YAŞIYOR

Türkiye'deki milyonlarca emekli yoksulluk sınırının altında yaşıyor. En düşük emekli maaşının 2500 TL olduğu Türkiye'de çok sayıda emekli ve Muhalefet en azından emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılmasını talep ediyor. Ancak bu taleplere MHP ve AKP olumlu yanıt vermiyor. 

Ocak ayında yapılan zam enflasyonla birlikte büyük oranda erimişti. En azından emekliler Temmuz ayında yapılacak zammın daha yüksek olmasını talep ediyor.

GÜNLERCE HABERLER YAPTILAR MÜJDELER BOŞ ÇIKTI

Günlerce iktidara yakın gazetelerin internet siteleri emeklilere bayramda ödenecek ikramiyelerde zam yapılacağını öne süren haberler yayınlamışlardı. Ancak o haberler gerçek çıkmadığı gibi aksine 1100 TL olarak ödeneceği açıklandı. Bu durum özellikle emeklilerde üzüntüye yol açmış ve muhalefette sert sözlerle eleştirmişti. İktidar kanadı ise söz konusu haberlere sessiz kalırken ancak bayram yaklaşırken açıklama yapabildi. Yapılan açıklamayla 13 milyon üzeri emekli hayal kırıklığı yaşadı.