Emekli ve Memur Maaşlarıyla İlgili İlk Resmi Açıklama Geldi

İktidar kanadından emekli ve memur maaşlarıyla ilk açıklama sonunda geldi. Açıklamayı Haber Global ekranlarında Cahit Özkan yaptı.

Emekli ve Memur Maaşlarıyla İlgili İlk Resmi Açıklama Geldi
Yayınlanma Tarihi : 28 Aralık 2021 23:26

2022 yılında emekli ve memurlara ödenecek zamma ilişkin ilk kez iktidar kanadından resmi bir açıklama geldi. Bugüne dek sadece iktidara yakın medya kuruluşlarında zamlarla ilgili açıklamalar yapılıyordu.

İktidar kanadındaki açıklamalar medyada yer alan açıklamaları da doğrular nitelikte.

Asgari ücrete yüzde 50 oranında yapılan zam oranı büyük heyecan yaratmıştı. Emekli ve memurlarda kendilerine 2022 yılı için en az yüzde 50 zam bekliyor.

Bu türden haberlere iktidardan bir yalanlama gelmedi. İktidar medyasında da yer alan haberler oranın bu şekilde olacağını duyurur nitelikte.

Her kafadan ayrı bir sesin çıktığı bir ortamda AKP'li bir siyasetçi ilk kez 2022 yılı için ödenecek zamlarla ilgili konuştu.

Yeniçağ gazetesinin de aktardığı habere göre: AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Haber Global'de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

11.jpg

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, memur ve emeklilere yapılacak zam ile ilgili olarak, "AK Parti'nin siyaset anlayışının tek hedefi artan refahın milletimizin arasında hakça paylaştırılmasını sağlamaktır. 20 yıllık sürede Türkiye'de orta kesimin hızla büyüdü. Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar milletimize sayısız müjdeler verdi. Kesişme noktaları, dar gelirli vatandaşlarımızın bu müjdelerden daha fazla pay alması. 5 Ocak'ta açıklanacak kararlardan sonra, memur ve emeklilerimize de aynen diğer artışlar gibi memnun edecek bir rakamı, sayın Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaşacak" şeklinde konuştu.. 

CEM KÜÇÜK'TE YÜZDE 50'YE YAKIN DİYOR

Öte yandan AKP kulislerinden verdiği her haber doğru çıkan Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'te emeklilere verilecek zammın yüzde 50'ye yakın olacağını öne sürmüştü. 

ASGARİ ÜCRET GİBİ OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce bir ilki gerçekleştirmiş ve asgari ücret zammını açıklamıştı. Emekli ve memurlara ödenecek olan maaş zammını da yine Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. Bu bilgiyi Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'de yaptığı açıklamada dile getirmişti.