Emekliler ve memurların 2022 zammı için Nebati'den flaş açıklama

2022 yılında memur ve emeklilere verilecek zam merakla bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, emeklilere yapılacak zam hakkında açıklamalarda bulundu.

Emekliler ve memurların 2022 zammı için Nebati'den flaş açıklama
Yayınlanma Tarihi : 29 Aralık 2021 19:42

Asgari ücret zammının yüzde 50 civarında olması büyük sevinç yaratmıştı. Şimdi herkes emeklilere yapılacak zammı merak ediyor. 3 Ocak 2022 pazartesi günü enflasyon belli olacak.

TÜİK tarafından açıklanacak olan 2021 yılı Aralık ayı enflasyonu büyük merakla bekleniyor. Bu tarihten sonra emeklilerin alacağı zam belli olacak.

Kulislerde emekli maaşlarıyla ilgili bazı iddialar dolaşıyor. Bu iddialara bakıldığında zammın yaklaşık yüzde 50 oranında olacağı düşünülüyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Öte yandan Emekli ve Memurlara ödenecek zamla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati açıklamalarda bulundu.

Zamlarla ilgili konuşan Nebati, "Asgari ücrete yüzde 50 zam yapmışsınız, kamu görevlileriyle çok güzel bir anlaşma yapılmış. Şimdi sıra emeklilerde. Onların da hakkını vermek lazım. Zam oranında sayın Cumhurbaşkanı gerekeni açıklar'' açıklamasında bulundu. Nebati'nin açıklamasına bakıldığında tıpkı asgari ücrette olduğu gibi emekli ve memurların zammını da Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan edecek.