Emeklilere ek ödeme geldi. Başvuru yapan herkes alabilir

Garanti BBVA emeklilere beklenen müjdesini duyurdu. Milyonlarca emekli Ocak zammını beklerken ek ödeme müjdesi geldi. Ek ödemeye ilişkin bilgiler geldi.

Emeklilere ek ödeme geldi. Başvuru yapan herkes alabilir
Yayınlanma Tarihi : 27 Aralık 2021 15:58

Çok sayıda banka emeklilere ek ödeme veriyor.  Garanti BBVA'da ek ödeme veren bankalardan biri. Emekliler Ocak 2022'de zamlı maaş alacaklar.

Zammın oldukça yüksek olması beklenirken bankalar tarafından ödenen promosyonlarda merak edilmeye başlandı. Emekliler her yıl olduğu gibi bu yılda iki maaş ikramiye alacaklar.

Hükümet Ramazan ve Kurban Bayramında emeklilere ikramiye ödeyecek. Sunulan destekler bununla sınırlı kalmayacak.

Bankalar komisyonlarını artırmaya da başladı. Emeklilere banka promosyonu dönemi bu senede devam edecek.

Mynet tarafından yayınlanan haberde bankaların ödeyeceği promosyonlarla ilgili bilgiler verildi. Milyonlarca emeklinin yararlanabileceği bu komisyonlarla ilgili Mynet ilk olarak   Garanti BBVA'nın sağlayacağı komisyonla ilgili bilgi verdi. Ardından da diğer bankaların promosyon ücretleriyle ilgili bir liste yayınladı.

  Garanti BBVA tarafından tüm SGK emeklilerine özel, maaşını taşımayı taahhüt eden kişilere 2.000 TL nakit promosyon ödemesi yapılacak.

EMEKLİYE ÖZEL 2.000 TL PROMOSYON ÖDEMESİ!


Ödeme, ek koşul ya da herhangi bir şart aranmadan, başvuru yapan herkesin hesabına aktarılacak. Yeni oranlar sayesinde emeklinin gelecek dönemde de rahat ettirilmesi sağlanmış olacak.

Aynı zamanda 250 TL değerinde ek ödemelerde emekli tanıdığını da getiren vatandaşlara verilerek toplamda 2 bin 250 TL ek nakit promosyon kazanma fırsatı sunulacak. En düşük emekli maaşı alan müşterileri için emekli maaşı 1.500 TL ve altındakilere 1.300 TL ödeme yapılmış olacak. Emekli maaşı 1.500 – 2.500 TL arasında olanlara 1.650 TL ve 2.500 TL'nin üzerinde emekli maaşı alanlar ise 2.000 TL alabilecek.

Öte yandan emeklilerin merak ettiği bir detay daha var. Bazı emekliler yıllardır maaş aldıkları bankayı değiştirmek istemiyor. Ancak yüksek emekli komisyonu veren bankaları da merak ediyorlar. O bankaların listesi de belli oldu. Emeklilere banka promosyonu ödeyen bankalar arasında yüksek komisyon veren bankalar belli oldu. 

İşte en yüksek emekli promosyonu veren bankalar ve oranları:

• Akbank Emekli Promosyonu: 2.500 TL

• ING Emekli Promosyonu: 1.750 TL

• Yapı Kredi Bankası Emekli Promosyonu: 2.000 TL

• Garanti Emekli Promosyonu: 2.000 TL

• Vakıfbank Emekli Promosyonu: 750 TL

• TEB Emekli Promosyonu: 1.800 TL

• Ziraat Emekli Promosyonu: 750 TL

İlgili Haberler