Emeklilerin Bayram İkramiyesi İçin Düşünülen Rakam

Emekliye Ramazan bayramında ne kadar ikramiye ödenecek?

Emeklilerin Bayram İkramiyesi İçin Düşünülen Rakam
Yayınlanma Tarihi : 07 Mart 2022 23:19

Bazı haber sitelerinde emekli ikramiyesi için 4000 lira ya da 2500 lira gibi rakamlar konuşulsa da Milli gazetede dikkat çeken bir haber yayınlandı.

Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenecek olan ikramiyenin kaç lira olacağına ilişkin bir hesaplamaya yer verildi.

Çoğunluğu asgari ücretin altında yaşayan emekliler ya tekrar çalışıyorlar ya da aile bireylerinden aldıkları desteklerle geçinmek zorunda kalıyorlar. Yapılan emekli zammından pekte memnun olmayan emekliler en azından bayram ikramiyesinin yüksek olmasını istiyor.

Fakat ufukta yüksek bir rakam olmadığı ortaya çıktı.

Emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz son Kurban Bayramı'nda bin 100 lira olarak hesaplara geçti.

Kulislerde konuşulanlara göre, yıl sonunda yüzde 36.08 olarak duyurulan enflasyon oranının bayram ikramiyesine yansıması durumunda 1100 TL olarak ödenen ek gelir, 1496,88 TL miktarında ödenebilir.

Ancak iktidar büyük bir sürpriz yaparak ikramiyeleri de en düşük emekli maaşına eşitleyip Ramazan bayramında 2500 TL bir ikramiye ödemesi yapabilir.  Geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel'de yapmış olduğu açıklamada Emeklilere ödenecek olan ikramiyenin 2500 TL olabileceği iddiasında bulunmuştu..