Enerjisa Enerji, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Alanında 3 Uluslararası Ödül Aldı

ANKARA (AA) - Enerjisa Enerji'nin Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Üniversitesi desteği ile yürüttüğü "SENTRUM" ve Sabancı Cumhuriyet...

Enerjisa Enerji, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Alanında 3 Uluslararası Ödül Aldı
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2022 10:40

ANKARA (AA) - Enerjisa Enerji'nin Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Üniversitesi desteği ile yürüttüğü "SENTRUM" ve Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında uygulamaya koyduğu "KOZALAK" projeleri 3 uluslararası ödül aldı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Enerjisa Enerji Communitas Awards'ın kurumsal sosyal sorumlulukta "mükemmellik" kategorisinin "etik ve çevresel sorumluluk" dalında 3 ödüle layık görülerek Türkiye'den en çok ödül alan şirket oldu.

Enerjisa Enerji, UNDP ve Sabancı Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Sürdürülebilir Enerji Temelli Turizm Uygulama Merkezi (SENTRUM ) projesi, Communitas Awards'da etik ve çevresel sorumluluk dalında lider ve yeşil girişim projesi olarak seçildi ve 2 ödüle layık görüldü.

Şirketin, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında hayata geçirdiği projelerden KOZALAK ise etik ve çevresel sorumluluk dalında sürdürülebilirlik alanında ödül aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerji Kurumsal Yetkinlikler ve Sürdürülebilir Bölüm Başkanı Ebru Taşçıoğlu, şunları kaydetti:

"Odaklandığımız üç temel etki alanımız var: Gezegen için Etki, Toplum için Etki ve Etki Odaklı İş Modeli. Bu doğrultuda odaklandığımız temel amaç, değer ve pozitif etki yaratmak. Tam bu noktada topluma hizmet ve sosyal sorumluluk dünyasının küresel bazda en saygın ödül organizasyonları arasında yer alan Communitas Awards'dan 3 ödül ile dönmüş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşarken, hayata geçirdiğimiz SENTRUM ve KOZALAK ile etki odaklı sürdürülebilirlik yaklaşımımızın ne kadar doğru yolda ilerlediğini görmek bizi ayrıca mutlu ediyor."

Kaynak:Haber Kaynağı