Enerjisa Üretim, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne Katıldı

ANKARA (AA) - Enerjisa Üretim, çevre ve sürdürülebilirlik konularındaki sorumluluklarını evrensel ilkeler çerçevesinde devam ettirmek amacıyla Birleşmiş...

Enerjisa Üretim, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne Katıldı
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2022 12:19

ANKARA (AA) - Enerjisa Üretim, çevre ve sürdürülebilirlik konularındaki sorumluluklarını evrensel ilkeler çerçevesinde devam ettirmek amacıyla Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni (UN Global Compact) imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni yatırımlarının tamamını yenilenebilir enerji projeleri ile gerçekleştiren Enerjisa Üretim, bu suretle sürdürülebilirlik çalışmalarını tüm iş süreçlerinde, çalışma standartları, insan hakları, yolsuzlukla mücadele, çeşitlilik ve kapsayıcılık çevre gibi başlıkları kapsayan 10 ilke temelinde sürdürme taahhüdünü vermiş oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Üretim Varlık Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Lideri Murat Eröz, dünyanın geleceği için bütüncül ve uzun vadeli bir bakış açısına ihtiyaç olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Enerjisa Üretim olarak, teknolojiye, insana ve çevreye yaptığımız yatırımı daima sürdürülebilirlik ve uyum çerçevesinde ele alıyoruz. Bu yaklaşımın bütün çalışanlarımız ve sürekli etkileşim halinde olduğumuz paydaşlarımız nezdinde benimsenmesine de özen gösteriyor, sürdürülebilirliği odağımıza alarak iş süreçlerimizi geliştiriyoruz. Yaşama saygı duyarak üreten, topluma ve çevreye katkı sağlamayı hedefleyen bir enerji şirketi olarak içinde bulunduğumuz ekosisteme karşı görevimizi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Halihazırda yürüttüğümüz kapsamlı faaliyetleri küresel ve kalıcı ilkeler temelinde yürütmek, sorumlu ve hesap verilebilir bir çizgide geliştirmek amacıyla Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni kabul ettik. Bu taahhüt ile sürdürülebilirlik alanında daha yüksek etkileşim ve iş birliği olanaklarını değerlendirdiğimiz yeni bir sayfa açtık. Gezegenimiz, ülkemiz ve toplumumuz için bu alanda aldığımız sorumluluğu sürekli artırma ve daha fazla katma değer üretme kararlılığındayız."


Kaynak:Haber Kaynağı