Erdoğan KDV müjdesini duyurdu! KDV'yi yüzde 1'e indirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan temel gıdadaki yüzde 8 olan KDV'yi yüzde 1'e indirdiklerini söyledi.

Erdoğan KDV müjdesini duyurdu! KDV'yi yüzde 1'e indirildi
Yayınlanma Tarihi : 12 Şubat 2022 15:39

Türkiye genelinde gıda fiyatları artarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonları ilgilendiren müjdeyi duyurdu.

Erdoğan'ın müjdesiyle birlikte gıda fiyatlarında büyük bir düşüş yaşanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan müjde KDV indirimi müjdesi oldu. Temel gıda fiyatlarında büyük bir düşüş yaşanması bekleniyor. Öte yandan hükümetin gıda ürünleriyle ilgili peş peşe yeni müjdelerinin de duyurulacağı öğrenildi.


İhlas Haber Ajansı'nın derlediği habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan temel gıdadaki yüzde 8 olan KDV'yi yüzde 1'e indirdiklerini söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde:

Geçtiğimiz yılın son ayların yaşadığımız kur dalgalanmasının piyasalarda yol açtığı paniğin ülkemiz ekonomisinin gerçekleri ile alakasının olmadığını herkes kabul edecektir.

Bugün bu adımlarından birinin müjdesini sizlerle ve milletimizle paylamak üzere bir aradayız. Temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV'yi yüzde 1'e indiriyoruz. Devlet adına yüzde 7'Lik bir indirim yapmış oluyoruz.

 Bu vergi indirimi enflasyon ile mücadelede önemli bir kazanım anlamıma gelmektedir. Yarınki resmi gazetede yayımlıyoruz.

'Temel gıdada KDV yüzdesini 8'den 1'e indiriyoruz. Pirinç, makarna, et, çay, kahve, süt ve süt ürünleri yemeklik yağlar, şeker ve şekerli ürünler, kuruyemişler, bakliyat çeşitlerinde indirim gerçekleşecek. Bu ürünlerde yapılan vergi indirimi enflasyonla mücadelede önemli bir adımdır. Gıda ürünlerindeki KDV'yi yüzde 1'e indiren düzenlemeyi yarın resmi gazetede yayımlıyoruz. Milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Gıda ürünlerinde Pazartesi gününden itibaren toplamda yüzde 7'lik bir indirim yapılmasını bekliyoruz.'