Etsy’de Satış Yapmak. Etsy’de Satış nasıl yapılır?

Etsy’de satış yapmak son zamanlarda sıkça tercih edilen satış platformlarından bir tanesidir. Bunun sebebi ise satışın diğer platformlara göre oldukça kolay olmasıdır.

Etsy’de Satış Yapmak. Etsy’de Satış nasıl yapılır?
Yayınlanma Tarihi : 05 Kasım 2021 01:57

İnsanların en çok merak ettiği konuların başında etsy’de nasıl satış yapılır ve etsy’de satış yapabilmek için İngilizce bilmek gereklimi gibi sorulardır.

  • Etys el yapımı ürünlerin veya buna benzer ürünlerin temelinde kullanılan malzemelerin, antikaların malzemelerin ve dijital dosyaların vb ürünlerin alışverişinin yapıldığı bir sanal pazardır.
  • Etsy’nin kullanıcı sayısı 2021 yılında 70 milyona yaklaşmıştır. Amazon gibi alışveriş sitelerine benzemektedir. Ayrıca satışına izin verilen ürünler bakımından bu sitelerden farklılık göstermektedir.
  • Etsy’nin en güzel özelliklerinden bir tanesi dükkân açma ücretinin bulunmamasıdır.
  • Eğer el işlerinde yeteneğin varsa bu alanda etsy’de oldukça verimli satışlar yapabilirsiniz. Ayrıca bunların yanında çini, ebru ve sanat eserlerinin satışını da yapabilirsiniz. Ayrıca antika koleksiyonunuzdaki ürünleri de satışa sunabilirsiniz.
  • Ayrıca bunlara ek olarak grafik tasarımla ilgileniyorsanız yaptığınız çalışmaları dijital dosya olarak yükleyip bunlarında satışını yapabilirsiniz.
  • Bu platformda telif haklarını ihlal edebilecek ürünleri satmak kesinlikle yasaktır. Ayrıca etsy başka yerlerden aldığınız ürünleri satmanıza izin vermemektedir. Tasarımına dahil olmadığınız ürünlerin satışı yasaktır.
  • Herkesin merak ettiği sorulardan biri etsy’de dropshipping yapmak yasak mı? Kısaca Dropshipping 3. Bir aracıyla anlaşarak kendi sitenize ürünün fotoğraflarını yükleyerek ürünleri 3. Taraflardan alıp satmaktır. Etsy’de Dropshipping yapmak mümkündür. Genel bilinenin aksine yasak değildir. Etsy’de satış yaparken dikkat edilmesi gereken temel nokta ürünün yapımına dahil olmanızdır.
  • Etsy’de satış yapmak için çok için ileri düzey İngilizce bilmenize gerek yoktur. Bu konuda Google’ın çeviri eklentisinden faydalanabilirsiniz. Bu şekilde etsy’de ki bütün sayfalarda çeviri yapmanız mümkündür.