Fatih Portakal'ın korkutan meyve ve sebze uyarısı

Daha önce Kırmızı et konusunda uyarılarda bulunan Fatih Portakal bu kez de Meyve ve sebzeyle ilgili uyardı

Fatih Portakal'ın korkutan meyve ve sebze uyarısı
Yayınlanma Tarihi : 25 Mart 2022 15:07

Son dönemde gıda fiyatları hızla artışa geçerken özellikle vatandaşın sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa yetişememesi dikkat çekiyor. Ramazan ayı gelmeden kırmızı et fiyatlarına da zam geldi. Fatih Portakal daha önce kırmızı et konusunda açıklamalarda bulunmuş ve vatandaşın kokoreç bile yemekte zorlandığını belirtmişti.

Aynı Fatih Portakal bu kez meyve ve sebzede yaşanabilecek tehlikeye dikkat çekti. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Fatih Portakal yaz aylarında meyve ve sebzenin çok pahalı olabileceğine dikkat çekerek  “Kıtlık bile yaşayabiliriz. Hem ürün tedariğinde, hem ürün olsa bile satın alamama konusunda.” ifadelerine yer verdi.

Portakal açıklamalarının devamında ise şunları aktardı

“Hem gübreci hem mandalina yetiştiren arkadaşım var. Geçen yıl 15 tır gübre satmış mandalina için. 2022 bu sezon sadece 3 tır gübre satabilmiş. Mazot, elektrik, zirai ilaç cabası. Tarihe not düşüyorum: yazla birlikte takip eden aylarda sebze meyveyi çoooook pahalı yiyeceğiz! Kıtlık bile yaşayabiliriz. Hem ürün tedariğinde, hem ürün olsa bile satın alamama konusunda. Satın alamamak da bir kıtlık aslında…”