Garanti BBVA ilk kez böyle bir kredi paketini sunuyor, Herkes Yararlanabilecek

Garanti BBVA kredi paketini açıkladı. İlk kez uygulanacak kredi paketinin de ayrıntıları belli oldu..

Garanti BBVA ilk kez böyle bir kredi paketini sunuyor, Herkes Yararlanabilecek
Yayınlanma Tarihi : 03 Eylül 2021 19:41

Türkiye'nin en önemli bankaları kredi yarışına girdi. Yaz sezonunun bitmesiyle tatil kredilerinin yerini fırsat kredileri kapmaya başladı.

Kimi banka konut kredisi sunuyor kimi banka taşıt kredisi kimi banka ise ihtiyaç kredisi. Krediler konusunda en cazip fırsatları sunan bankalardan biri olan Garanti BBVA ise yeni kredi paketini duyurdu.

Anadolu Ajansı ve GAZETE VATAN tarafından da duyurulan kredide ayrıntılar belli oldu. Kredide ki en dikkat çeken detaysa kredinin uygun faiz oranıyla sunulması. 

Çok sayıda vatandaşın yararlanabileceği krediye ilişkin detaylarda paylaşılırken krediden yararlanmak için şubeye başvurulması gerektiğine dikkat çekildi.

Buna göre Banka tarafından sağlanan kredinin detayları şu şekilde..

Garanti Bankasından Kredi fırsatı sunuluyor. Garanti BBVA tarafından kamuoyu ile ayrıntılar paylaşıldı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA, yenilikçi çözümleriyle  daha çevreci bir gelecek için katkılarını sürdürüyor.
 
Garanti BBVA bu kapsamda, çevreci taşıt kullanımını yaygınlaştırmak  amacıyla daha önce bireysel müşterilerine sağladığı kredi imkanını şimdi de  Kurumsal Yeşil Taşıt Kredisi ürünüyle, tüm kurumsal firmaların, filo kiralama ve  araç finansmanı şirketlerinin kullanımına sunuyor.

Türkiye’de bir ilk olan Kurumsal Yeşil Taşıt Kredisi ile Garanti BBVA,  şirketlerin düşük faiz avantajıyla daha verimli hibrit ve elektrikli araçlara  geçişine öncülük ederken, bir yandan da filoların çevreci taşıtlarla  yenilenmelerini teşvik ederek dünyanın geleceğine katkı sağlamayı hedefliyor.
 
Fosil yakıta endeksli otomotiv sektörü, dünyadaki çevresel risklere  karşı, yakıt verimliliği ve çevreci özellikleriyle öne çıkan hibrit ve elektrikli  modellerin üretimine son yıllarda giderek daha fazla ağırlık veriyor. Tüketiciler  ve şirketler de bu yaklaşımla taşıt satın alırken veya kiralarken tercihlerini  çevreci modellerden yana kullanıyor.
 
Garanti BBVA da bu sürece, 2017 yılında bireysel müşterileri için  başlattığı çevreci taşıt kredisi uygulamasının ardından, kendi bünyesinde  finansal gücünü kullanarak avantajlı koşullarla oluşturduğu Kurumsal Yeşil Taşıt  Kredisi paketiyle katkı sağlıyor.

Kaynak A.A - Gazete vatan