İslam Memiş altın kaç TL olacak açıkladı! Piyasaların merakla beklediği tarih

İslam Memiş, Altın ve dolar konusundaki açıklamalarıyla gündem olmaya devam ediyor. İslam Memiş'e göre altın 1450 TL'yi Görecek

İslam Memiş altın kaç TL olacak açıkladı! Piyasaların merakla beklediği tarih
Yayınlanma Tarihi : 16 Nisan 2022 14:49

Aralık ayındaki kur şoku sonrası İslam Memiş açıklamalarıyla dikkat çekmişti. Yüksekten altın ve dolar alanların batacağını söylemişti. Bu tahmini doğru çıkan İslam Memiş o gün bugündür takip edilen önemli ekonomistlerden biri.

Para ve Altın piyasaları konusunda uzman isimlerden biri olan İslam Memiş çok sayıda gazetenin de yakından takip ettiği bir uzman.

İslam Memiş zaman zaman gazetelere zaman zaman haber sitelerine bazen de youtube üzerindeki kanallara konuk olarak önemli açıklamalarda bulunuyor.

İslam Memiş'in son açıklamaları bu kez İnternethaber'de yayınlandı. İslam Memiş'in altın ve dolar konusundaki açıklamaları bir anda deprem etkisi yarattı. İslam Memiş'e göre altının geleceği seviye de belli oldu. 

2022 YILINDA PİYASALARI NE BEKLİYOR?

Bilindiği gibi 2021 yılı içerisinde gerek dolar gerekse altın konusunda büyük hareketlilik yaşanmıştı. 2022 için piyasalar yakından takip ediliyor. Henüz yılın dördüncü ayında olunma rağmen piyasadaki hareketlilik  ise sürüyor. Para piyasaları uzmanı İslam Memiş 2022 yılı için  beklentilerini sıraladı.

İnternet Haber'e konuşan Memiş, “2022 yılı için çok dalgalı bir piyasaya yatırım yapıp pozisyon alın” uyarısında bulundu. Memiş, 'Altın nasıl 1450 lira olacak?" sorusuna da yanıt verdi.

İslam Memiş'in açıklamaları şu şekilde:

2021 yılında altının ons tarafı çok kötüydü. 2022 yılında FED ile altın arasında bir savaş başlayacak. Enflasyonu fiyatlamak isteyen bir ons altın olacak… Yatırımcılar sürekli altın almak isteyece, çünkü enflasyonun sürekli yükseldiğini görecekler.

FED’de altını baskılamak için sürekli faiz artırım politikası uygulayacak. Altın ile dolar arasında böyle bir savaş olacak.

islam-memis-yine-agzindan-kacirdi-altin-borcu-olanlar-altin-yatirimi-yapacaklar-bu-tarihe-dikkat-iste-guncel-altin-fiyatlari-775.jpg


Ben 2022 yılı içerisinde altının ons fiyatının 1960 hatta 2000 dolar seviyelerini test edilme ihtimalini çok kuvvetli görüyorum.

1960 hatta 2000 dolar seviyesindeki ons altın ve FED’in faiz kararıyla tüm dünyada doların değer kazanacak olması nedeniyle gram altın fiyatı üzerinde yaptığım çalışma bana yıl içinde gram altının 1450 lirayı göreceğini işaret ediyor.


Altın tarihten bugüne kadar hiçbir zaman yatırımcısını üzmemiştir. Gümüşe yatırım yapın tavsiyesini devam ettiriyorum. 2022 yılı içerisinde gümüşün gramının 20 lira seviyesine çıkacağını göreceğiz.

Kaynak: İnternethaber.com