İslam Memiş tarih vererek uyardı! Altın ilk önce düşecek sonra fırlayacak

Altın ve Dolar Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten ons altın fiyatlarına ilişkin önemli bir yorum geldi.

İslam Memiş tarih vererek uyardı! Altın ilk önce düşecek sonra fırlayacak
Yayınlanma Tarihi : 05 Şubat 2022 21:09

İslam Memiş piyasalarla ilgili yorumlarına devam ediyor. 2021 Aralık ayında hızlı bir şekilde dolar ve altın yükselmişti. O dönem İslam Memiş yüksekten dolar alanları uyarmış ve büyük zarar edecekler demişti.

1 gün sonra açıklanan yeni ekonomi modeliyle yüz binlerce vatandaş zarar etmişti. O günden sonra İslam Memiş'in açıklamaları büyük bir dikkatle takip ediliyor.

Milli Gazete tarafından yayınlanan bir haberde İslam Memiş'in altının geleceğiyle ilgili son değerlendirmelerine yer verildi.

İslam Memiş'in altınla ilgili son değerlendirmeleri şu şekilde oldu. 

Gram altın 790-795 fiyat aralığında devam ediyor. FED'in faiz artırımlarıyla baskı altında kalan düşecek olan ons altın altın var karşımızda. Bu da 1750 belki 1650 dolar seviyesine geri çekilmeyi gündeme getirebilir. Altın fiyatları dünyada artan enflasyon fiyatlamasını daha başlatmadı.

islam-memis-altin-yatirimcisini-uyardi-sakin-panik-satisi-yapmayin-h1628516668-1dd1a2.jpg

ALTIN NE KADAR GERİ ÇEKİLECEK?

Eğer altın enflasyon fiyatlamasına başlar ve bunun yanında jeopolitik risklerde artamaya devam ederse ons altın 2000 bin dolarların üzerine çıkabilir. Kısa vadeli yükselişlerin kalıcı olacağını düşünmüyorum. Şubat ayının sonuna kadar gram altın tl fiyatının 750 lira seviyesine kadar geri çekilebileceğini söyleyebilirim.

GRAM ALTIN 5 ŞUBAT 2022 NE KADAR?

Öte yandan 5 Şubat 2022 tarihinde altın piyasası da belli oldu.

Buna göre altın piyasasında rakamlar şu şekilde.

Gram altın alış: 788,34 TL

Gram altın satış: 788,50 TL