İslam Memiş yine uyardı ve Altın Mayıs'ta kaç lira olacak açıkladı

Altın ve Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Mayıs 2022 için uyarıda bulundu. Altın fiyatlarıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu

İslam Memiş yine uyardı ve Altın Mayıs'ta kaç lira olacak açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 12 Nisan 2022 22:40

İslam Memiş altın ve dolar hakkındaki yorumlarıyla basının gündeminden düşmüyor. Bugün yine çok sayıda haber sitesinde İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalar manşetlere taşındı. Youtube kanalı üzerinden yaptığı yorumlar ve twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken İslam Memiş, Mayıs 2022 için bazı tahminlerde bulundu. 

İslam Memiş son yayınında özellikle altın konusunda çarpıcı uyarılarda bulundu. Yatırımcılar İslam Memiş tarafından gelecek değerlendirmeleri merakla beklerken İslam Memiş son yayınında şu ifadeleri kullandı.

"Gram altın TL fiyatı güne 920 liradan başladı. Nisan ayında 2 kez 880 lira test edildi. 900 lira seviyesinin üzerinde alım yapmam dedim.

MAYIS AYINA DİKKAT ÇEKTİ

Eğer 900 lira seviyesi ve altında gram altın alan yatırımcılar varsa benim mayıs ayında beklediğim seviye 960 lira. 980 lira seviyesi de muhtemelen mayıs ayında görülecek.

TÜYOLAR VERMEYİ İHMAL ETMEDİ

Eğer kâr satışı yapacaksınız ve uygun görüyorsanız 900 liranın üzerinden de alabilirsiniz ama ben alım işimi 630 lirayken bitirdim. Kişisel olarak alım yönünde bir pozisyonum yok, zirveleri bekliyorum, mesela gram altında 1450 lira. Bu seviyeler görülünce satış olarak pozisyon alacağım.

ZARAR ETMEMENİN FORMÜLÜNÜ VERDİ

Ben yine de 900 lira altına sarkmasını beklerdim ama şu anki fiyattan alan da zarar etmeyecek.

Ancak benim taktiğim her zaman alırken kazanmak. Mesela gram altın fiyatının sert bir şekilde 890 liraya gerilediğini düşünün, ancak bu sefer size 890 liradan alım fırsatı vermeyecekler çünkü bankaların makas aralığında büyük bir açıklık var.

FIRSATÇILARA KARŞI UYARDI

Kimseyi takmıyorlar, fırsatçılık var, başıboşçuluk var. 40 lira 50 lira makas açan bankalar var. Makas aralığına dikkat edin. O yüzden uzun vadeli yatırımcı olun olabiliyorsanız. Tezgah kuruldu. Ekmek yedirmeyecekler bunu unutmayın."

ARALIK AYINDA DOĞRU TAHMİN ETMİŞTİ

Öte yandan İslam Memiş, Aralık 2021'de kur fırladığı günlerde uyarılarda bulunmuştu. Yüksekten altın ve dolar alanların batacağını öne sürmüştü. İslam Memiş'in bu açıklamasına çoğu ekonomist inanmamıştı.

Hükümet tarafından kur garantili yeni sistem duyurulur duyurulmaz dolar ve altında hızlı bir geri çekilme yaşanmıştı. O gün bugündür İslam Memiş tarafından yapılan değerlendirmeler yakından takip ediliyor.