İslam Memiş'ten altın için rekor tahmin! 600 TL'ye yakın

Doların artışıyla yükseliş trendine giren altın fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulunan İslam Memiş, 'Altın 600 lira çok yakın' ifadelerine yer verdi

İslam Memiş'ten altın için rekor tahmin! 600 TL'ye yakın
Yayınlanma Tarihi : 24 Ekim 2021 01:20

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı olan İslam Memiş, Dünya Web TV'de konuk olduğu programda altın fiyatlarına ilişkin rekor bir tahminde bulundu.. 

 Öte yandan Merkez Bankası kararı sonrası uçuşa geçen altın fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulunan İslam Memiş, "Doların artmasıyla birlikte gram altın yıl sonunda 580-600 seviyesini görebilir" ifadelerine yer verdi

Bomba değerlendirme "Düzeltme geçici olacak, ons altın yükselmeye devam eder'' 

TV100 tarafından yayınlanan habere göre Altın yatırımcısını  da uyaran İslam Memiş'in dikkat çeken uyarıları şu şekilde oldu.. 

"Ons altın tarafında önümüzde 1-2 hafta geri çekilme olur, sonrasında yükseliş sürer diye düşünüyorum. Yıl sonunda ise 1880 seviyelerini görecektir.

‘Gram 580-600 seviyesini görür' 

Gram altın dolar kurundan aldığı destekle 556 seviyesine kadar yükseldi. Kısa vadede doların hızlı yükselmesi gram altını da yükseltti. Kısa vadede bir düzeltme/geri çekilme olabilir fakat bunların kalıcı olacağını düşünmüyorum. Doların yıl sonuna kadar 9.80-10 seviyesine kadar yükselmesi muhtemel, bu nedenle gram altın yıl sonunda 580-600 seviyesini görür."