Kılıçdaroğlu'nu içeri almayan TÜİK'ten yeni bir hamle daha

Son dönemde eleştirilerin hedefi olan TÜİK dikkat çeken bir hamle daha yaptı. İlk hamleleri Kemal Kılıçdaroğlu'nu içeri almamaktı. İkinci hamle ise Twitter üzerinden yapıldı.

Kılıçdaroğlu'nu içeri almayan TÜİK'ten yeni bir hamle daha
Yayınlanma Tarihi : 04 Aralık 2021 19:39

TÜİK yayınladığı verilerle eleştiri konusu olmaya devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yetkililerle görüşmek için TÜİK'e gitmiş ve içeri alınmamıştı. Bu durum büyük olay olmuştu.

Eleştirilerin hedefi olan TÜİK bu kez sosyal medyada yaptığı bir hamleyle gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'na kapıları kapatan TÜİK yönetimi sosyal medyada da vatandaşlara kapıyı kapattı.

Yayınlanan verilere artık vatandaşlar twitter üzerinden yorum yapamayacaklar. TÜİK verileri vatandaşlara kapattı. Bu duruma sosyal medyadan bazı kullanıcılarda tepki gösterdiler.

Yeniçağ'da da yayınlanan haberde: Türkiye İstatistik Kurumu'nun Twitter hesabı @tuikbilgi'ye yorum yapmak isteyenler "@tuikbilgi adlı kullanıcının bahsettikleri yanıtlayabilir" uyarısı aldı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan TÜİK'in bu hamlesine Bazı kullanıcılar tepki göstererek "Adamlar sanal dünyada da içeri almıyorlar kimseyi" tepkisini gösterdi.

041220210103364632322.jpg

İlgili Haberler