Memur ve Emekli Maaşlarında yüzde 20 artış

Milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiren maaş müjdesi sonunda geldi..

Memur ve Emekli Maaşlarında yüzde 20 artış
Yayınlanma Tarihi : 20 Ağustos 2021 22:23

Ek gösterge mağduriyetini çözmek için sonunda adım atıldı. Memur ve emeklilerin maaşlarında gözle görülür şekilde bir artış yaşanacak.

Mynet'in haberine göre : Yaklaşık 2 milyon memur ve memur emeklisinin '3600 ek gösterge' talebi Meclis'in yeni dönemde açılmasıyla birlikte alınacak kararlar doğrultusunda çözüme kavuşturulacak.

DÜZENLEMEDEN SONRA BÜYÜK AVANTAJ GELİYOR

TBMM'nin açılmasıyla birlikte Yapılacak olan bu düzenleme ile birlikte memurların maaşları, emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri yaklaşık yüzde 20'ye kadar artmış olacak.

Fakat edinilen bilgiye göre yapılacak olan  ek gösterge artışı gösterge durumuna göre memurdan memura farklılık gösterebilecek.

Önümüzdeki aydan itibaren sürecin hızlı bir şekilde işletilmesi durumunda maaşlarda yüzde 20 oranında bir yükseliş yaşanacak. 

Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan'ın aktardığına göre meclisin açılmasıyla birlikte sorunun anında çözüme kavuşturulacağı düşünülüyor.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ DE ARTACAK

Öte yandan edinilen bilgiye göre Gösterge artışı emekli ikramiyelerinde 17 bin ila 27 bin lira arasında artışı beraberinde getirecek..