MHP'li Sancaklı, Asgari ücrete yapılacak ikinci zammın tarihini açıkladı

MHP'li vekil Saffet Sancaklı, asgari ücretlilerin merakla beklediği ikinci zamla ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP'li Sancaklı, Asgari ücrete yapılacak ikinci zammın tarihini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 29 Mart 2022 01:22

Günlerdir asgari ücrete yapılacak olan ikinci zam merak konusuydu. MHP'li vekil Saffet Sancaklı konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Kocaeli Gazetesi'nden Serhat Güneş'in haberine göre, Sancaklı, partililerine seslendiği konuşmasında temmuz ayında asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam geleceğini açıkladı.

 Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'lq görüştüklerini belirten Sancaklı, şöyle devam etti:

"İnşallah Temmuz ayı ile birlikte asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar birçok çalışan ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapılacak. Çiftçilerimizin kredilerinde kolaylık sağlanacak. Halkımızın yanında olmaya devam edecek olan Cumhur İttifakı bunu her alanda göstermeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 gün önce imzaladığı kararname ile çiftçilerimizin borçlarının yüzde 75’ini devletimizin ödeyeceğini ilan etti. Temmuz ayında da maaşlara zam gelecektir."

YAPILAN ZAM ERİDİ

Son yapılan yüzde 50 oranındaki asgari ücret zammı artan fatura maliyetleri ve gıda fiyatları nedeniyle eridi. Enflasyonun arttığı şu günlerde çok sayıda vatandaş kirasını ve faturalarını ödedikten sonra market ve pazar konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Asgari ücretle geçinmek zorunda kalan milyonlarca kişinin Temmuz ayında yapılacak zamla rahat bir nefes alması bekleniyor.