Necmettin Batırel'e göre Türkiye ekonomisi 2022'de uçacak

Ekonomist Necmettin Batırel, "Türkiye 2022 yılında gerçekten uçacak. Yabancı yatırımcılar Türkiye'ye gelmeye başladı. Büyüyen ülkeye sermaye akımı...

Necmettin Batırel'e göre Türkiye ekonomisi 2022'de uçacak
Yayınlanma Tarihi : 29 Aralık 2021 16:40

Dolar ve euro yeniden yükselişe geçerken ekonomistlerden de dikkat çeken değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. En dikkat çeken değerlendirme ise Necmettin Batırel tarafından yapıldı. Necmettin Batırel Türkiye'ye 2022 yılında büyük yatırımların olacağına dikkat çekti. 

Özgür Demirtaş ve Necmettin Batırel gündemden düşmüyor. Ekonomist Necmettin Batırel ezber bozacak açıklamalar yaptı..

İhlas haber ajansına açıklamalarda bulunan Ekonomist Necmettin Batırel, "Türkiye 2022 yılında gerçekten uçacak. Yabancı yatırımcılar Türkiye'ye gelmeye başladı. Büyüyen ülkeye sermaye akımı yağar. Türkiye'deki doların yükselişi gördüğüm kadarıyla enflasyondan fazla olmayacak. Enflasyon ne kadar artarsa dolar o kadar artar" ifadelerine yer verdi.. 

Geçtiğimiz günlerde Katıldığı bir televizyon programında kullandığı "Şakkadanak" ifadesiyle gündeme gelen Ekonomist Necmettin Batırel, 2022 yılın için Türkiye ekonomisini İHA muhabirine değerlendirdi.

Batırel söz konusu açıklamasında,  2022 yılında Türkiye'nin uçacağını vurgularken, yabancı sermayenin gelmeye başladığını öne sürdü..

'Türkiye'ye sermaye yağacak' iddiası

Batırel ayrıca yaptığı açıklamada ''Türkiye 2022 yılında gerçekten uçacak. Yabancı yatırımcılar Türkiye'ye gelmeye başladı. Japonlar gelmeye başladı. Geçen sene pandemi dönemi olmasına rağmen 14 milyar dolar Türkiye'ye gelmiş. Büyüyen ülkeye sermaye akımı yağar. İnşallah Türkiye'ye sermaye akımı yağacak. ABD'de Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek için bence yeni bir adım attı. Türkiye'deki doların yükselişi gördüğüm kadarıyla enflasyondan fazla olmayacak. Enflasyon ne kadar artarsa dolar o kadar artar" iddiasında bulundu.

KAYNAK: İHA

Kaynak:Haber Kaynağı