Para Uzmanından Dolar Kurunda Korkutan Uyarı!

Dolar, TL karşısında yükselişini sürdürürken ekonomist İslam Memiş korkutan bir uyarı yaptı..

Para Uzmanından Dolar Kurunda Korkutan Uyarı!
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2021 18:58

Dolar TL karşısında 2018 yılı itibariyle hızlı bir yükseliş sürecine girdi. Kur ne zaman düşecek ve eski seviyelerine gelecek kimse bunu kestiremiyor.

Yüksek kur rejimi yabancı yatırımcıların işine gelirken yerli yatırımcılar ise yurt dışı piyasasına açılmanın yollarını arıyor.

Deyim yerindeyse  2 katı değer kazanan Dolar kuruyla ilgili gelişmelerde yakından takip ediliyor.

Mynet bugün  ekonomist İslam Memiş'in açıklamalarına yer verdi. İslam Memiş dolar kurunda tuzak uyarısı yaptı..

İslam Memiş bugün itibariyle 8.72 TL’ye kadar yükselen dolar kuruyla ilgili vatandaşa 23 Eylül ve sonrası için Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) alacağı tedbirlerin olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

"DOLAR KURUNDA TUZAK PİYASASINA DİKKAT EDİN"


Memiş bu ayki toplantıdan bir faiz indirimi beklemediğini öne sürerken dolar kurunda bir geri çekilme yaşanabileceğini dolar kurundaki son yükselişlerin tuzak olabileceğini vurguladı.

Memiş, Merkez Bankası’nın faiz kararı ve dolar kuru beklentileri için şunları aktardı:


Çok kritik bir haftaya girdik hem yurt içi hemde yurt dışı piyasaların da birçok Merkez Bankası’nın faiz kararını açıklayacağı bir hafta olacak. TCMB’nin Eylül ya da Ekim ayında faiz indireceği konusunda değişik beklentiler var. Son günlerde dolar kurunda yaşanan yukarı yönlü hamlelerin de Merkez Bankası’nın faiz indirimi beklentileriyle mi meydana geliyor sorusunun cevabı aranıyor.

Kaynak: MYNET