Petrol Ofisi Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na Destek Olacak

ANKARA (AA) - Petrol Ofisi, 2 Avrupa şampiyonluğu, dünya ikinciliği ve üçüncülüğüne sahip olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımının sponsorluğunu...

Petrol Ofisi Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na Destek Olacak
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2022 11:09

ANKARA (AA) - Petrol Ofisi, 2 Avrupa şampiyonluğu, dünya ikinciliği ve üçüncülüğüne sahip olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımının sponsorluğunu üstlendi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk sporunun geleceğine yönelik desteğini sürdüren Petrol Ofisi, Ampute Futbol Dünya Kupası’na hazırlanan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na destek oluyor.

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı İstanbul’da 30 Eylül’de gerçekleşecek olan Ampute Futbol Dünya Kupası Türkiye – Fransa açılış maçına Petrol Ofisi sponsorluğuyla katılacak.

Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törenine Petrol Ofisi CMO’su Sinan Seha Türkseven ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkseven, şirketin Türk futboluna verdiği desteğe işaret ederek, "Türk sporunun gelişimine olan desteğimizi Türkiye’nin geleceğine atılan adımlar olarak görüyoruz. Bugün attığımız bu imzayı da bu adımların önemli bir parçası olarak değerlendiriyoruz. Ampute Milli Takımımıza verdiğimiz bu desteği bir saniye bile düşünmedik. Talep bize ulaşır ulaşmaz 24 saat içerisinde olumlu bir şekilde neticelendirdik. Çünkü çok doğru bir iş yaptıklarını biliyoruz. Petrol Ofisi olarak, bizde yapılan bu doğru işin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmasının takımın başarılarının bir sonucu olduğunu vurgulayan Türkseven, şunları kaydetti:

"Bu başarının desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz de şimdiye kadar ülkemize birçok başarı kazandıran Türkiye Ampute Milli Futbol Takımımıza destek olmaktan çok mutluyuz. 30 Eylül’de başlayacak bu önemli turnuvada da Ampute Milli Futbol Takımımıza güveniyor ve sonunda kupayı kaldıracaklarına yürekten inanıyoruz. Türkiye en güzel şekilde temsil edeceklerinden hiç şüphemiz yok. Kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz."

Petrol Ofisi’nin verdiği desteğin önemini vurgulayan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ergezen, "Bu destek, şampiyonada daha büyük bir özgüven ve motivasyonla mücadele etmemize katkı sağlayacaktır. Bizler, sporcularımızda bahsederken; asalet, cesaret, tutku, özveri ve umut vasıflarını kullanıyoruz. Bu arkadaşlarımızın her birinin hayat mücadelesinin, başarı hikayesinin temelinde yatan vasıflardır bunlar. Arkadaşlarımız, birçok zorluğu aşarak ve önemli başarılar imza atarak, Türkiye’de pek çok insana ilham oluyorlar. Dünya çapında bir organizasyonu ev sahipliği yapacağız. Bu, bizim için büyük bir heyecan ve mutluluk. İnşallah ülkemize, milletimizi bu kupayı armağan etmek istiyoruz. Marifet iltifata tabidir. Bizler, burada sponsorlarımız sayesinde yol yürümeye çalışıyoruz. Bu yolculukta insanların daha rahat ulaşımlarını sağlamak adına verdiği destek için Petrol Ofisi’ne çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Ampute Futbol Dünya Kupası, 30 Eylül’de İstanbul’da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacak Türkiye-Fransa maçı ile başlayacak. 24 takımın mücadelesine sahne olacak şampiyona, 9 Ekim’de oynanacak final maçı ile sona erecek.

Kaynak:Haber Kaynağı