Resmi rakamlarla Tespit edildi! Türkiye'nin En Yoksul Şehri Belli Oldu!

Son dönemde hayat pahalılığı giderek artarken Türkiye'nin en yoksul şehri de açıklandı. TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre en yoksul kenti CHP yönetiyor

Resmi rakamlarla Tespit edildi! Türkiye'nin En Yoksul Şehri Belli Oldu!
Yayınlanma Tarihi : 12 Mayıs 2022 19:19

Türkiye'de hayat pahalılığı artarak devam ederken enflasyon da aldı başını gidiyor. Dikkat çeken bir araştırma ise şaşkınlık yarattı. Bakın Türkiye'nin en yoksul iki kenti neresi çıktı.

TÜRKİYE'NİN EN YOKSUL ŞEHRİ ADANA VE MERSİN OLDU!


TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre Türkiye'nin en yoksul şehri Adana oldu. Yoksulluk oranının en yüksek olduğı şehirler ise %14.4 ile Adana, Mersin ve %13.7 ile Mardin, Batman, Şırnak, Ağrı, Kars, Siirt ve Ardahan oldu.

BURSA VE ESKİŞEHİR SÜRPRİZİ!


Göreli yoksulluk oranı en düşük İBBS 2. Düzey bölgeleri ise yüzde 2,2 ile Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli, yüzde 6,5 ile Bursa, Eskişehir, Bilecik ve yüzde 7,7 ile Gaziantep, Adıyaman, Kilis olarak hesaplandı.

Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2021 yılı sonuçlarına ilişkin gelir bilgileri, bir önceki takvim yılı 2020'yi referans alıyor. Gelir hesaplamalarında, hanehalkı gelirleri, hanehalkı büyüklüğü ve kompozisyonu dikkate alınarak eş değer hanehalkı kullanılabilir fert gelirine dönüştürülüyor.

(AA)