Selçuk Geçer Açıkladı. Dolar-TL için son fırsat

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar ve TL kuru hakkında korkutan açıklamalar yaptı.

Selçuk Geçer Açıkladı. Dolar-TL için son fırsat
Yayınlanma Tarihi : 11 Ekim 2021 17:19

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın görevinden istifa etmesine ve sürekli Merkez Bankası'nın Başkanıları'nın isimlerinin değişmesine de rağmen, dolar kurunda sabit bir sayı halen yakalanamadı.

Aksine durum her geçen gün daha da kötüye gitmeye başladı. Bu şekilde vatandaşların ve yatırımcıların, duyum noktası ise alanın ünlü ekonomist isimler oluyor. 

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer de bu isimlerden biri kuşkusuz. Selçuk Geçer, kendi resmi Youtube hesabından aralıklı olarak dolar kurundaki tahminlerini yayınlamakta

Ekonomist Selçuk Geçer'in, bugünkü Youtube yayınındaki konuğu Gökalp İçer oldu. Selçuk Geçer, İçer ile birlikte yaptığı yayında dolar hakkında açıklamalarda bulundu

"DOLAR-TL İÇİN YAPACAK BİR ŞEY YOK"

Selçuk Geçer'in Dolar - TL konusu ne olacak diye sorulmasının cevabı olarak İçer, "Dolar-TL hakkında ne konuşacağım ki yani 8.96 TL ile kapattı ve Merkez Bankası'nın faizleri bir baz puan daha indireceği ile ilgili piyasada duyumlar var. Sadece benim bakmama gerek yok. Kendileri de açıp bakabilir. www.bloomberg.com/markets yazarak piyasalara bakabilirler. Şimdi baktığımızda aralarında saçma sapan para birimlerinin bulunduğu bir sepette dahi Türkiye en çok satılanlar arasında açık ara görüyoruz. Şimdi faizi bir baz puan daha indirirlerse kuru iyice 9.20 ile 9.30 TL arasına çıkarabilirler. Böyle bir durumda Arjantin Peso'su en çok satılanlarda birinci sırada Türk Lirası ikinci sırada. Arjantin ile yan yana alınmayı hak edecek ne yaptım diye bir soruyorum kendime" şeklinde değerlendirmede bulundu.. 

Türk Lirası için yapacak bir şeyin olamadığını iddia eden İçer, insanların biraz konuyu anlamalarını ümit ederken, "Bazen insanlar birbirlerine konuşma halindeyken birbirlerini anlamamaya başladığında birbirlerine saksı falan fırlattılar ya. Ancak haa bir dakika dersin, hani konunun koptuğu yer. Bazen saksı fırlatır bazen de yazar kasa fırlatırlar. Yani bu noktaya millet artık geliyor. Tuvalet bir TL, Makarna 3 demek artık yetmiyor artık. Çünkü o fiyatlarda değil hiç bir şey. Ondan dolayı Dolar - TL hakkında pek birşey söylemeye gerek yok" ifadelerine yer verdi.. 

"YORUMLARIMIZ SİYASET DEĞİL"

Gökalp İçer ve kendisinin dolar hakkındaki açıklamalarının siyaset olmadığını ifade eden Geçer, "Ne Gökalp'in bu yorumları ve ne de benim yorumlarım bir siyaset değil arkadaşlar tamamen somut gerçekler üzerine konuştuğumuz yorumlar hatta yorum bile değil bir durum tespiti. Onu da özellikle belirtmek istiyorum. Bu kaygıyı sadece Gökalp ve ben değil hepimizin duyduğunu da biliyorum. Onu da özellikle bir not olarak sizlerle paylaşmak istiyorum" şeklinde yanıt verdi..

YENİÇAĞ