Son anket AKP seçmenindeki sessiz dalgayı resmen ortaya çıkardı

Gıda ürünlerindeki artış AKP ve MHP seçmenine de soruldu. Çıkan sonuç Cumhur İttifakı bileşenlerini üzecek türden oldu.

Son anket AKP seçmenindeki sessiz dalgayı resmen ortaya çıkardı
Yayınlanma Tarihi : 04 Aralık 2021 20:06

Metropoll Araştırma gündemin nabzını tutmayı sürdürüyor. Yeni anketin sonuçları  şaşırtacak türden oldu. Halkın gerçek enflasyona bakışı da Metropoll Araştırma tarafında yapılan ankette ortaya çıkmış oldu.

Yeniçağ gazetesinin de derlediği habere göre , seçmenin yüzde 36'sı, TÜİK'in eylül ayında yaklaşık yüzde 29 olarak açıkladığı gıda enflasyonunun yüzde 100 ve üzerinde olduğunu düşünüyor.

Metropoll Araştırma sosyal medya hesabından dikkat çeken bir anket yayınladı. TÜİK'in kasım ayı enflasyon rakamlarını paylaşmasının hemen ardından gelen bu anket sonucu dikkat çekti.. 

Araştırmada seçmenlere, “Sizce gıda ürünlerindeki yıllık fiyat artışı ne kadar?” diye soruldu. Ankete katılanlardan yüzde 36'sı, “yüzde 100 veya üzeri” dedi.

ozersencar1.jpg

Fotoğraf: Özer Sencar - metropoll araştırma sahibi


Öte yandan Katılımcıların yüzde 24,4'ü, “Yüzde 50-100 arası” dedi. Yüzde 21,1'i, “Yüzde 30-50 arası” derken, yüzde 5,6'sı da “Yüzde 30 veya altı” cevabını verdi.

AKP VE MHP SEÇMENİ NE DÜŞÜNÜYOR?

AKP seçmeninin yüzde 33,5'i gıda ürünlerinde yıllık artışın yüzde 100 veya üstü olduğunu belirtti. MHP seçmenin ise yüzde 28,6 gıda ürünlerinde yıllık artışın yüzde 100 veya üstü olduğunu belirtti.

MUHALEFET TEPKİLİ

Muhalefet TÜİK tarafından açıklanan raporlara tepki gösteriyor. Bu kapsamda bilgi almak için TÜİK merkezine giden Kemal Kılıçdaroğlu içeri alınmamış ve büyük bir tartışma baş göstermişti.

Kaynak: Yeniçağ

İlgili Haberler