SSK ve Bağ-Kurlu Milyonlarca emekliye çifte zam geliyor! Canlı yayında beklenen haberi verdi

Milyonlarca emeklinin beklediği müjdeli haber geldi. Asgari ücrete yapılan zamma ek olarak şimdi de SSK, Bağ-Kur emeklilerine zam geliyor. Çifte zammın ayrıntıları CNN Türk ekranında duyuruldu

SSK ve Bağ-Kurlu Milyonlarca emekliye çifte zam geliyor! Canlı yayında beklenen haberi verdi
Yayınlanma Tarihi : 27 Aralık 2021 16:47

Artık Türkiye'nin resmen erken seçim sürecine girildiği konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesine başlatılan inceleme de bunun habercisi diyen ekonomistler asgari ücretten sonra emekli maaşlarına da iktidarın büyük bir zam yapacağını öne sürüyorlar.

Ekonomide adım adım iyileşme süreci hız kazanacakken vatandaşın alım gücünü artırmak içinde çalışmalar yürütüldüğü belirtiliyor.

İktidar kanadından da zaten vatandaşın alım gücüne yönelik açıklamalar gelmeye başladı bile. Asgari ücrete yapılan büyük zammın ardından emeklilere yapılacak zam büyük merak konusu olmaya başladı.

Emeklilerin en büyük beklentisi en az asgari ücrete yapılan zam kadar kadar zam almak. Bu konuda Cem Küçük müjdeli haberi vermiş ve yüzde 40 üzerinde zam yapılabileceğini öne sürmüştü.

Cem Küçük'ün açıklamasına benzer bir açıklamada gazeteci Zafer Şahin tarafından yapıldı. CNN Türk ekranına konuk olan Zafer Şahin emekli maaşlarıyla ilgili yapılacak zammı açıkladı. Çifte zam müjdesi de resmen bu yayında duyurulmuş oldu. 

Gün boyu gazetesinin derlediği habere göre: CNN Türk'te ekrana gelen Gece Görüşü'nde emekli maaşları gündeme geldi. Hükümete yakın gazetecilerden Zafer Şahin hükümet kaynaklarından edindiği bilgileri canlı yayında paylaştı. Şahin, emekli maaşlarına yapılacak zammı açıkladı. Şahin emeklilere çift zam yapılacağı müjdesini verdi.

SAYYANEN ZAM MÜJDESİ YOLDA

Ocak ayında maaşı 2 bin liranın altında olan emeklilere 500 lira seyyanen zam yapılacağını belirten Şahin, seyyanen zam haricinde bir de normal zam verileceğini söyledi. 

EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Şahin, milyonlarca memurun merakla beklediği 3600 ek gösterge hakkında da konuştu. Şahin, 3600 ek göstergenin mayıs ayına kadar hayata geçeceğini ifade etti. Milyonlarca memur ve emeklinin gözü artık hükümetten gelecek güzel haberlerde. 

CEM KÜÇÜK NE DEMİŞTİ?

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Türkiye gazetesi yazarlarından olan Cem Küçük'te emekli maaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Habertürk televizyonunda enine boyuna programına konuk olan Cem Küçük burada yaptığı açıklamada  “Emekliye çok iyi zam gelecek. AKP Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu geçtiğimiz gün benim konuğumdu, asgari ücret gibi enflasyon farkları içinde en az yüzde 30-40 zam gelecek. Maaşlar düzeltilecek.” ifadelerine yer vermişti. 

İlgili Haberler