TOKİ 'Sosyal Konutlar' projesinde taksit fiyatlarına zam yaptı

TOKİ üzerinden de ev almak artık hayal gibi. Taksit fiyatlarında artışa gidildi.

TOKİ 'Sosyal Konutlar' projesinde taksit fiyatlarına zam yaptı
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2021 01:56

Dar gelirli vatandaşlar ev almak için genelde TOKİ satışlarını takip ediyor. TOKİ fiyatları piyasada genelde en uygun satış fiyatlarından oluşuyor. Günboyu gazetesi tarafından paylaşılan habere göre 2+1 daireler için 180 Bin TL fiyat açıklayan ve bu rakamın %10 Peşinat, 240 ay vade ve aylık 894 TL’den başlayan taksit ödemesi yapılacağı duyurulmuştu. 

Ancak TOKİ ise 240 ay vadeyi 180 aya düşürdü ve fiyatların da 420 Bin TL olduğunu açıkladı. Aylık taksitlerinde 1.872 TL olacağını duyurdu... 

Buna göre alınan karar doğrultusunda 3+1 dairelerin daha önce açıklanan 240 BİN TL fiyatı 716 Bin TL’ye yükselirken aylık taksitlerde 1.022.- TL’den 2.196.- TL’ye yükselmiş oldu..

VATANDAŞ ŞAŞKINA DÖNDÜ

Yaşanan bu gelişme sonrasında TOKİ'den ucuz ev satın almayı düşünen çok sayıda vatandaş bu rakamlar karşısında şaşkına döndüler. Ayrıca pek çok kişinin de projeden feraget edip ayrıldığı ve bu kapsamda da ev sahibi olma hayallerinin suya düştükleri öğrenildi. 

ASGARİ ÜCRET ARTSA NE OLACAK

Bazı vatandaşlar ise asgari ücret artsa ne olacak. Her şey artıyor. TOKİ fiyatları bile artmış. Şeker ve Ayçiçek yağına zam gelmiş çok mu diyerek tepki gösterdiler. Bir çok vatandaş TOKİ'yi ucuz olduğu gerekçesiyle tercih ediyordu. Şimdilerde ise TOKİ'den bile ev almak zor olacak görünüyor.