Türk Telekom'un Milli Badmintoncusu Avrupa Şampiyonu Oldu

İSTANBUL (AA) - Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü'nün yetiştirdiği milli sporcu Aleyna Korkut, U15 Avrupa Badminton Şampiyonası'nda "Tek Bayanlar" dalında...

Türk Telekom'un Milli Badmintoncusu Avrupa Şampiyonu Oldu
Yayınlanma Tarihi : 25 Eylül 2022 16:54

İSTANBUL (AA) - Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü'nün yetiştirdiği milli sporcu Aleyna Korkut, U15 Avrupa Badminton Şampiyonası'nda "Tek Bayanlar" dalında Avrupa Şampiyonu oldu.

Türk Telekom açıklamasına göre, şirket, ülkenin dört bir yanında pek çok farklı kategoride amatör sporcuları desteklemeyi sürdürürken, uluslararası başarılara da yenileri ekleniyor.

İspanya'nın İbiza şehrinde 21-24 Eylül'de yapılan U15 Avrupa Badminton Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nı temsil eden, Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü'nün yetiştirdiği milli sporcu Aleyna Korkut, "Tek Bayanlar" dalında Avrupa Şampiyonu oldu.

Sırasıyla Avusturya, İspanya, İsviçre ve Danimarkalı rakiplerini yenip yarı finale çıkan Aleyna Korkut, yarı finalde Çekya, finalde de Fransız rakibini yenerek Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.

Bu başarı, aynı zamanda "Tek Kadınlar" kategorisinde Türkiye'nin ilk şampiyonluk başarısı olarak da Türk spor tarihinde yerini aldı. Milli takım antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin tarafından çalıştırılan Aleyna Korkut, yeni hedefini "dünya şampiyonasında dereceye girmek" olarak belirledi.

Türk Telekom, basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton gibi alanlarda toplamda 42 ilde ve 33 branş olmak üzere yaklaşık 6 bin sporcuya destek veriyor.


Kaynak:Haber Kaynağı