Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ten AKP'ye zam eleştirileri

2022 yılına Türkiye'nin zamlarla girmesi yandaş medyada da tepkiye yol açtı. TGRT Ana haber sunucusu ve Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük iktidarı zamlar üzerinden eleştirdi.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ten AKP'ye zam eleştirileri
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2022 17:18

Türkiye gazetesi yazarlarından Cem Küçük son dönemde AKP'yi eleştiren isimler arasında. İktidara yakın bir gazeteci olan Cem Küçük ekonomik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Vatandaşların sıkıntılarını gerek köşesinde gerekse TGRT Ana haberde dile getiren Cem Küçük bugün Türkiye gazetesinde yazmış olduğu köşe yazısında AKP'yi zamlar üzerinden eleştirdi. Cem Küçük yazısında uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.

Zamlar şimdiye dek muhalefet ve bazı muhalif gazeteciler tarafından sert sözlerle eleştirilmişti. Eleştirenler arasına Cem Küçük'ün de dahil olması şaşırttı.

İşte Cem Küçük'ün Türkiye gazetesindeki zamları eleştiren yazısından ilgili bölüm

"Yeni yıla zamla girdik. Doğalgaza yüzde 25, elektriğe yüzde 50 zam geldi. Elektrikte 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanımlara ise yüzde 125 zam geldi.

Şamil Tayyar’ın dediği gibi dünyanın her yerinde enerji maliyetleri ciddi arttı. Dünya bize göre daha pahalı kullanıyor. Hem de çok daha pahalı. Ama AK Parti’nin yaptığı bariz strateji hatası var. Neden mi?

Bu zam ekim ya da kasımda yapılsa gene eleştirilir ama bu kadar büyük kıyamet kopmazdı. Ağustos ayından beri zamları ve hayat pahalılığını konuşuyoruz. Tabii dövizin yüksek olmasını da.

AK Parti iki hamleyle buna cevap verdi. Önce asgari ücreti 4.253 liraya çıkardı. Peşinden dövizi düşürdü. Psikolojik inisiyatifi de ele geçirmişti. Bu son zammın zamanlaması ve stratejisi yanlış.

Dediğim gibi bu zam ekim ya da kasımda yapılsa tamam. Enerji Bakanımız Fatih Dönmez doğalgaz ve elektrik fiyatlarını yansıtmıyoruz dediği haftanın ertesinde bu zam gelince ters tepiyor.

Memur ve emeklilere iyi zam verilmeli ki, bu zamlar karşılansın. Yeni yıl nasıl olacak bakacağız."

Kaynak: Türkiye Gazetesi