Türkiye Sigorta'dan Kapsamlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Sigorta, müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın içeriğini daha da zenginleştirdi

Türkiye Sigorta'dan Kapsamlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Yayınlanma Tarihi : 26 Eylül 2023 16:35

İSTANBUL (AA) - Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın kapsamını genişleten ve zenginleştiren Türkiye Sigorta, müşterilerinin yaş, sigortalılık süresi ve poliçe kullanım geçmişine bağlı kriterler çerçevesinde "Ömür Boyu Yenileme Garantisi" sunmaya başladı.

Türkiye Sigorta açıklamasına göre, anlaşmalı kurumlarda tedavi masraflarının karşılanmasının yanı sıra ürünün kapsamı genişletilerek, anlaşmasız kurumlarda da yatarak ve ayakta tedavi giderleri poliçe limitleri çerçevesinde karşılanıyor.

Türkiye Sigorta, Türkiye genelinde yaygın anlaşmalı sağlık kurumlarında geçerli olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nı check-up hizmeti, göz muayene paketi, geniş kapsamlı diş muayene paketi, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmetleri ile zenginleştirdi.

Bununla birlikte paket kapsamında sunulan psikolog ve diyetisyen danışmanlık hizmetlerinden, sigortalının haricinde 1. derece yakınlarına da 4 seans yararlanma imkanı sunuluyor.

Sadece 15 TL katılım payı ödeyerek SGK'nın karşıladığı ayakta, yatarak tedavi hizmetleri ve tahlil işlemleri için belirlenen giderlerin üstünü karşılayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nda doğum ve hamilelik takibi ek teminatı da isteğe bağlı olarak poliçeye dahil edilebiliyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ürününde toplam 6 farklı paket seçeneği bulunurken sigortalılar, isteğe göre sadece yatarak tedavi veya yatarak ve ayakta tedavinin olduğu diğer teminat seçeneklerini bütçe ve ihtiyaçlarına göre satın alabiliyor, yüzde 25 vergi avantajından da yararlanabiliyor.

İlk defa sigorta kapsamına giren bireyler için yüzde 15, aileler için ise ek yüzde 10 oranında indirim uygulanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nda peşin ödemelerde yüzde 10 oranında indirim imkanı da sunuluyor.

Türkiye Sigorta, Türkiye Hayat Emeklilik'in yeni kampanyası ile Bireysel Emeklilik Sistemi'ne 100 bin TL başlangıç katkı payı ve aylık asgari primle katkı sağlayanlara, 100 bin TL yatarak tedavi teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile güvence veriyor.