Türkiye ve ABD Hazine Bakan Yardımcıları 'Mali Suçlarla Mücadelede' İçin Aynı Masada Yer Aldı

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Elitaş, ABD Hazine Bakan Yardımcısı Adeyemo ile iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusundaki iş birliği için bir araya geldi.

Türkiye ve ABD Hazine Bakan Yardımcıları 'Mali Suçlarla Mücadelede' İçin Aynı Masada Yer Aldı
Yayınlanma Tarihi : 23 Haziran 2022 18:18

Türkiye ve ABD, iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusunda teknik ve ekonomik iş birliğini geliştiriyor.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo ve beraberindeki heyetler bugün bir araya gelerek, iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele ve ekonomik gelişmeleri ele aldı.

Anadolu Ajansı'ndan Merve Özlem Çakır'ın haberine göre; Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo ile iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusundaki teknik ve ekonomik iş birliği, küresel ekonomik gelişmeler, dünyada yükselen enflasyon ve fiyat stabilizasyonu için birlikte atılabilecek adımları görüştü.

AA muhabirinin, Hazine ve Maliye Bakanlığından aldığı bilgilere göre, Adeyemo başkanlığındaki heyet Bakanlığı ziyaret ederek Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş ile önce baş başa, daha sonra da heyetler arasında görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmelerde, iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusundaki teknik ve ekonomik iş birliği değerlendirildi, bu konuda sağlanan gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca güncel küresel ekonomik gelişmeler, dünyada yükselen enflasyon ve fiyat stabilizasyonu için birlikte atılabilecek adımlar gündeme geldi.

Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle yükselen enerji maliyetleri ve bunun doğrudan etkilerini konuşan Elitaş ve Adeyemo, dünya ekonomisine etkilerin azaltılması için bu konuda atılabilecek adımlar hakkında görüşlerini beyan etti.

Kaynak:Haber Kaynağı