Türkiye'deki Akaryakıt Zamlarına Yeni Akit Gazetesinden Tuhaf Başlık

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi Akaryakıt zamlarıyla ilgili çok ilginç bir başlık attı.

Türkiye'deki Akaryakıt Zamlarına Yeni Akit Gazetesinden Tuhaf Başlık
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2022 22:11

Türkiye'de son dönemde akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar tepki çekiyor. Öyle ki peş peşe gelen zamlar nedeniyle ikinci el satış sitelerinde araçlarını satışa çıkaranların sayısında patlama yaşanıyor. Çoğu vatandaş araçları yerine toplu taşımayı tercih etmeye başlarken bazı vatandaşlar da bisiklet kullanmaya başladılar. Akaryakıt fiyatlarının artmasıyla birlikte insanlar araçlarını kullanamaz hale gelirken iktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi bu zamları eleştirmek yerine çok ilginç bir haber yayınladı. 

Yeni Akit gazetesi söz konusu zamları "Sağlıklı yaşama geçiş: Akaryakıt zamları bisiklet kullanımını arttırdı" başlıklı bir haberle verdi. Benzin ve motorin zamlarıyla 'bisiklet satışlarının arttığı' belirtilen haberde, "Bisiklet kullanımının artması ise halk sağlığına artı puan kazandırdı" denildi. 

Geçtiğimiz günlerde 'evde ayçiçek yağı yapımı' tarifiyle tepki çeken Yeni Akit'in haberinde şu ifadeler kullanıldı:

 “Akaryakıttaki fiyat artışı aracını kullanmak zorunda olanlara içinden çıkılmaz bir hâl alırken, bu durum bisiklet satıcısı esnaflar için ise satışlarda artışa neden oldu. Bisiklet kullanımının artması ise halk sağlığına artı puan kazandırdı."

Kaynak: DUVAR