Üç yetim kardeşin sayaç okuma görevlisine bıraktığı not yürekleri dağlıyor

Artan fatura giderleri tepkiye yol açarken Üç yetim kardeşin sayaç okuma görevlisine bıraktıkları iddia edilen not, sosyal medyada gündem oldu.

Üç yetim kardeşin sayaç okuma görevlisine bıraktığı not yürekleri dağlıyor
Yayınlanma Tarihi : 20 Şubat 2022 15:00

Uzun bir süredir Türkiye gündeminden yüksek faturalar düşmüyor. Çok sayıda vatandaş ve ünlü isim fatura giderlerine tepki gösteriyor. Özellikle elektrik ve doğal gaz fiyatlarına gelen zamlar vatandaşı çileden çıkardı.

Büyük bir bölümü asgari ücretle geçinen vatandaşlar faturalarını ödemekte güçlük çekerken asgari ücretin altında emekli maaşı alan vatandaşlar ise faturalarını ödeyebilmek için çocuklarından destek alıyorlar.

Sosyal medyada ise dikkat çeken bir görsel yürekleri burktu. Gerçek Gündem'in yayınladığı bir habere göre üç yetim kardeşin bıraktığı iddia edilen not, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

"LÜTFEN ABİ BİZİ İDARE EDİN"


Daha önce faturayı ödeyemediği için doğal gazı kesilen kardeşler, sayaç okuyan İSKİ işçisine bıraktıkları notta, "Sayın görevli abi. Arkanıza bakın, doğal gaz da kesik. Biz yetim üç kardeş, canla başla çalışıyoruz borçları kapatmak için. Su saatini de sökerseniz bu evde barınamayız ve felaketimiz olur. Lütfen abi bizi idare edin, Allah rızası için" ifadelerine yer verdi.

işte o not

350032-640x876.jpg