Vatandaş almakta güçlük çekince A101'den Ayçiçek Yağı Kampanyası

Eskiden daha büyük şeyler için kampanya yapan market zincirleri şimdilerde ayçiçek yağı için kampanya başlatır oldu. A101 ayçiçek yağı için kampanya başlattı.

Vatandaş almakta güçlük çekince A101'den Ayçiçek Yağı Kampanyası
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2021 16:13

Son dönemde ayçiçek yağı fiyatlarında peş peşe artışlar yaşanıyor. Vatandaş bu yağı almakta güçlük çekiyor. Özellikle asgari ücretle geçinen vatandaşlar ve emekliler artan gıda fiyatlarından ötürü zordalar.

a101 marketleri ayçiçek yağı kampanyası başlatıyor.

Milli gazete tarafından da paylaşılan haber bir anda sosyal medyanın da gündemine oturdu. 

Bu kapsamda A101 20 Kasım 2021 aktüel ürünler listesi yayımlandı. Birçok ürünün indirime girdiği listede en dikkat çeken ürün Yudum marka Ayçiçek yağı oldu.

10 TL üzeri alışverişe 30.90 TL’den 18.45’e düşen 1 litre Yudum Ayçiçek yağı, 20 – 26 Kasım 2021 tarihleri arasında satışta olacak.

Stoklarla sınırlı ürünlere sahip olmak isteyenlerin sabah erkenden markete gideceği düşünülüyor.

5 Litrelik yağların 80 ile 90 lira arasında satıldığı Türkiye'de bu fiyatlar tepkiye yol açıyor. Suçlu olarak zincir marketler gösterilirken muhalefet ise üreticiye destek olunmasını istiyor.

Dışarıdan getirilecek ithal ürünlerin fiyatları daha da artıracağına dikkat çeken muhalefet temsilcileri tek çarenin üreticiyi desteklemek ve üretimi artırmak olduğuna dikkat çekiyorlar.

Ayçiçek Türkiye'de yetişebilen ve deyim yerindeyse anavatanı sayılabilecek bir bitki. Bu güne kadar zeytinyağından daha ucuz olan ayçiçek yağı şimdilerde ise en pahalı yağlar arasında yer alıyor.