Yeni Şafak yazarı içeriden aldığı bilgiyi aktardı. Dolar için raftan indirilecek paket

AKP doları daha da düşürmeye kararlı. 20 Aralık 2021 günü gerçekleşen düşüş piyasalarda rahatlamaya neden olmuştu. Yeni Şafak yazarlarından Mehmet Acet dolarla ilgili yeni planı açıkladı.

Yeni Şafak yazarı içeriden aldığı bilgiyi aktardı. Dolar için raftan indirilecek paket
Yayınlanma Tarihi : 01 Ocak 2022 16:00

Yılın ilk haftasında dolar almayı düşünenlere Yenişafak yazarı Mehmet Acet uyarılarda bulundu. 20 Aralık hatırlatması yapan Mehmet Acet iktidar tarafından raftan indirilecek olan yeni dolar paketi hakkında bilgiler verildi.

BÜYÜK ZİRVELER GÖRECEK İDDİALARI TUTMADI

Bazı ekonomistler dolar kurunda büyük zirveler olacak iddiasında bulunmuş ve çok sayıda vatandaş dolara yönelmişti. Sonrasında ise hükümet yeni bir ekonomi modeli açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından dolar hızlı bir düşüş sürecine girmişti. Özellikle o süreçte küçük yatırımcıların zarar ettiği tahmin ediliyor.

Süreci yakından takip eden büyük yatırımcılar ise kazançlı çıkmışlardı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı olan Mehmet Acet, yeni yılın ilk haftası döviz kuru için konuşulan senaryoya karşı yatırımcılara uyarılarda bulundu .

Konuyla ilgili yazısında 3 Ocak Pazartesi günü enflasyon rakamlarının açıklanacağını hatırlatan Mehmet Acet, rakamlar yüksek çıktığı halde, kurda yükselme olmazsa, “Paramın değeri düşüyor” diye düşünenlerin telâşla yeniden dövize yönelebileceğine dikkat çekerek "O da doların ateşini, 20 Aralık öncesinde olduğu gibi şiddetli bir şekilde yükseltebilir. Senaryo bu. Önümüzdeki hafta böyle bir senaryo karşımıza çıkabilir mi? Evet, çıkabilir" iddiasında bulundu. 

MEHMET ACET AÇIK AÇIK UYARDI
 
Öte yandan 20 Aralık'ta 'Kur Korumalı Mevduat' modelinin devreye sokulduğunu belirten Acet, yazısının devamında ise şu ifadeleri kullanarak küçük yatırımcıları uyardı. 

"Doları bir türlü aklından çıkaramayanlar için buradan verebileceğimiz yeni haber şu:

Rafta ihtiyaç halinde kullanılmayı bekleyen başka enstrümanlar da var.

Dahası, gerekmesi halinde o enstrümanların da kullanılacağına dair sinyaller açıktan veriliyor.
 
Yani aslında küçük yatırımcıya ‘dikkat et, yeniden çarpılabilirsin’ mesajı herkesin anlayabileceği bir dille veriliyor.

Lafın tamamı yaşı epeyce küçük olanlara anlatılır ama biz yine de uyarı görevini yerine getirelim.

Yeni yıla kimse panik yaparak girmesin."

Mehmet Acet'in yazısına ulaşmak için tıklayın