Yüksek Faturalarla İlgili İsmail Saymaz'ın korkunç iddiası

Halk TV programcısı İsmail Saymaz, fahiş zamların ardından vatandaşların elektrik faturalarını ödemekte zorlandıklarını belirterek dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Yüksek Faturalarla İlgili İsmail Saymaz'ın korkunç iddiası
Yayınlanma Tarihi : 03 Şubat 2022 22:26

Yüksek gelen elektrik faturaları tartışma konusu olmaya devam ediyor. Çok sayıda ünlü isim faturalarını paylaşarak tepki gösterdi. Faturalarla ilgili yeni bir düzenleme yapıldı. Ancak yapılan düzenlemede zamlar geri alınmadı. Sadece ufak bir güncelleme yapıldı. Belirlenen seviyeyi geçtikten sonra yine yüksek faturalar gelmeye devam edecek.

Halk TV programcısı İsmail Saymaz, Halk TV'de Konuşmazsak Olmaz isimli programda tartışma yaratacak iddialarda bulundu. Vatandaşların yeni gelen zamlarla birlikte faturalarını ödemekte güçlük çektiğini belirten İsmail Saymaz bu vahim bir durum diyerek vatandaşların faturalarını ödemek için ne yaptıklarını Açıkladı. İsmail Saymaz'ın programdaki açıklamaları şu şekilde oldu. 

"İnsanlar bu faturaları ödeyemeyecek durumdalar. İnsanlar fatura ödemek için kredi çekmeye başladılar. Vahim bir durum bu. Sadece elektrik faturası için mi böyle? Suyu ayrı, doğal gazı ayrı... Bunlar lüks değil, bunlar temel hak. İnsanlar temel haklara erişemeyecekler. Elektriğe erişemeyecekler, suya erişemeyecekler, doğal gaza erişemeyecekler..."