Zeytinyağı almak artık imkansızlaşınca.. Marketler Hırsızlara karşı çareyi buldu..

Önce Ayçiçek yağı fiyatları patlamıştı. Şimdi ise zeytinyağı.. Marketler hırsızlık önlemini alarm takarak buldular

Zeytinyağı almak artık imkansızlaşınca.. Marketler Hırsızlara karşı çareyi buldu..
Yayınlanma Tarihi : 10 Ekim 2021 18:22

Türkiye'de Dolar ve enflasyondaki yükseliş nedeniyle yağ fiyatları adeta cep yakmaya devam ediyor. Bu kapsamda  5 litrelik ayçiçek yağı tam 100 TL'ye kadar dayandı. Ve Ayçiçek yağı % 52 oranında da zamlandı. Ayrıca Ayçiçeğin yanı sıra zeytin ve mısır yağın da oldukça büyük artışlar yaşandı. Bu kapsamda Yüzde 35 zam gelen 5 litrelik zeytin ve mısır yağı fiyatı 200 TL'ye dayandı. 


Milli gazete'nin geçtiği habere göre Yağ fiyatlarındaki yükseliş market ürünlerinde yoğun güvenlik tedbirlerinin alınmasına da yol açtı. Daha önce bebek mamaları, çikolatalara ve ayçiçek yağına alarm takan market sahipleri bu kez de fiyatı 200 TL'yi bulan zeytin ve mısır yağına alarm takma kararı aldılar. 

Sosyal medyadan gıda ürünleriyle ilgili paylaşım yapan Denetle'nin paylaştığı söz konusu bomba fotoğraf, çok sayıda vatandaş tarafından paylaşım ve de yorum aldı.

fbuezraxoaa67yp-1633858577.jpg

Öte yandan Zeytin ve mısır yağına alarm takılması sonrasında yapılan bazı yorumlar ise şu şekilde oldu :

Yorumcunun biri bu yağı çalabilen de bırak çalsın derken bir diğeri ise Bu alarmları zam yapanlara takmak lazım diyerek isyan etti. Devamında ise Zam yaptıkça ötecek diye tepkisini dile getirdi.. 
Bir başka vatandaş ise Mısır yağına da alarm koymazsın be derken 
bir diğer yorumcu ise Bunlar alimunyum kutu zaten ilk alarm da kutusunda diyerek Bundan yiyen ağır metali de yer iddiasında bulundu.. 


Öte yandan geçtiğimiz aylarda da  ayçiçek yağına alarm takılmıştı. Ve o görüntüler olay olmuştu.